Izrādās, Latvijas Ziemassvētku eglītes visbiežāk ved uz Krieviju un Igauniju

Komentāri

Ziemassvētki ir peļņas laiks ne tikai veikalniekiem, bet arī mežsaimniekiem. Izrādās pērn Latvija uz ārzemēm eksportējusi rekordlielu eglīšu skaitu.

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka aizvadītajā gadā Latvija eksportējusi vairāk nekā 18 tūkstošus Ziemassvētku eglīšu, par kopējo vērtību – gandrīz 250 tūkstoši eiro. Tas ir septiņkārtīgs vērtības pieaugumsm salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopumā pēdējā desmitgadē Latvijā audzētas eglītes galvenokārt tiek eksportētas uz Krieviju, taču arī kaimiņi igauņi iecienījuši Latvijas skujkokus. Periodiski eglītes tiek vetsas arī uz Norvēģiju un Horvātiju.

Pēdējo trīs gadu laikā Ziemassvētku eglīšu eksporta vērtība ievērojami apsteidz importu. Taču aizvien Latvijā nopērkamas arī eglītes no Nīderlandes, Vācijas un Lietuvas.

Video

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl