Investīciju pievilcība Latvijā – viduvēja

0 Komentāru

Ārvalstu investoru noskaņojums Latvijā pēdējā gada laikā nav uzlabojies, bet arī nav krities, saglabājoties iepriekšējā – viduvējā līmenī.

Ārvalstu investoru padomes sadarbībā ar Rīgas ekonomikas augstskolu veiktais ikgadējais pētījums liecina, ka investīciju pievilcība Latvijā piecu punktu skalā novērtēta ar 2,5 punktiem.

Investori akcentējuši vairākas problēmas – korupcija, darbaspēka nepieejamība, nenoteiktība, ēnu ekonomika un izglītības sistēma. Ja ar esošajām investori vēl spējot sadzīvot un daļa turpinās investēt, tad šogad papildus lielu satraukumu radot Latvijas reputāciju graujošās problēmas finanšu sektorā. Ja Latvija nokļūs tā dēvētajā pelēkajā sarakstā kā valsts, kur nepietiekami cīnās ar naudas atmazgāšanu, tad te neienāks jauni investori un var aiziet arī daļa esošo, tā brīdina pētnieks.

“Darbaspēks ir jāatrisina, nenoteiktība ir jāatrisina, ja nākat ar investīcijām iekšā, jābūt skaidram, cik jums būs nodokļos jāmaksā, kāds būs regulējums, un, protams, arī šis te reputācijas jautājums ir jāatrisina. Bez šo trīs problēmu risinājumiem…Nu nebūs investori. Ja viņas atrisinās, mēs tiešām varam cerēt, ka investīcijas būs vairāk,” norāda “SSE Riga” asociētais profesors Arnis Sauka.

0 Komentāru