Informēs par atbalsta mehānismiem Krievijas sankciju seku mazināšanai

Komentāri
Informēs par atbalsta mehānismiem Krievijas sankciju seku mazināšanai
FOTO: LETA

Šodien, 11.augustā, plkst. 16:00 Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras biedri – eksportētāji diskutēs par nepieciešamajiem valsts atbalsta mehānismiem šā brīža un arī potenciālo Krievijas atbildes sankciju seku mazināšanai Latvijas tautsaimniecībā.

Krievijas noteiktais aizliegums pārtikas precēm no visas Eiropas Savienības, tajā skaitā no Latvijas, ir galvenais jautājums, kurš patlaban tiek apspriests valdībā.  Valdība par turpmāko rīcību lems rīt ārkārtas sēdē. Pagaidām tiek apsvērta iespēja Krievijas embargo visvairāk skartajiem uzņēmumiem piešķirt nodokļu brīvdienas; tāpat tiks meklēta Eiropas Savienības finansiāla palīdzība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Daļa ekonomikas ekspertu domā, ka labāks risinājums ir meklēt citus preču noieta tirgus. Latvijas valsts prezidenrs Andris Bērziņš jau iepriekš paudis viedokli, ka šajā situācijā nozīmīgs ir jautājums par Eiropas Savienības un ASV Brīvās tirdzniecības līguma iespējami ātrāku noslēgšanu, kā arī par tirdzniecības līguma ar Kanādu iedarbināšanu.

Krievija noteikusi “pilnīgu embargo” lielākajai daļai pārtikas produktu, kas tiek importēti no Eiropas Savienības, ASV un citām rietumvalstīm, kuras ieviesušas sankcijas pret Maskavu. Importa aizliegums stājies spēkā nekavējoties un ieviests uz gadu.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl