IKEA Latvijā meklē vairāk nekā 100 darbinieku

Pievienot komentāru
IKEA Latvijā meklē vairāk nekā 100 darbinieku
REUTERS/LETA

Zviedrijas mēbeļu kompānija IKEA, kas 2018.gadā plāno atvērt pirmo veikalu Latvijā, patlaban meklē vairāk nekā 100 darbinieku, informē IKEA pārstāvji.

IKEA veikala vadītāja Latvijā Inga Filipova norādīja, ka dažas no jomām, kurās tuvāko mēnešu laikā būs nepieciešami darbinieki, ir pārdošana, ēdināšana un darbs noliktavā. Pirmo IKEA veikalu Latvijā plānots atklāt 2018.gada rudenī, un tajā strādās vairāk nekā 200 darbinieku.

Filipova atzīmēja, ka IKEA meklē vairāk nekā 30 darbinieku pārdošanā, vairāk nekā 30 – klientu apkalpošanā, vairāk nekā 20 – ēdināšanā, vairāk nekā 20 – darbam noliktavā un vairāk nekā 20 – telpu uzkopšanā. Darba iespējas būs gan pilnas, gan nepilnas slodzes darbiniekiem.

IKEA veikala vadītāja Filipova uzsvēra, ka IKEA bez konkurētspējīga atalgojuma būtiska esot arī iekšējā kultūra.

“IKEA pasaulē un arī Latvijā vēl bez konkurētspējīga atalgojuma uzņēmums izceļas ar iekšējo kultūru – IKEA rūpējas par patīkamu mikroklimatu, lai cilvēki nāktu uz darbu ar prieku, kā arī par ilgtermiņa perspektīvām -, lai neatkarīgi no nostrādātajiem gadiem, vienmēr būtu iespēja attīstīties, piemēram, turpinot izaugsmi kādā citā interesējošā nodaļā. Uzņēmums daudz iegulda strādājošo apmācībās, tāpēc jaunieši IKEA varēs gūt pirmo darba pieredzi un atsperties turpmākajai karjerai. Uzņēmums plāno nākamgad piedāvāt arī prakses iespējas,” skaidroja Filipova.

Jau vēstīts, ka 2017. gada martā IKEA sāka darbinieku meklēšanu veikala vadības komandai, portālā ”cv.lv” publicējot sludinājumus uz 13 amatu vietām. Toreiz IKEA vadības komandā tika meklēti kandidāti uz tādiem amatiem kā mārketinga vadītājs, veikala vadītājs, pārdošanas vadītājs, komunikācijas un interjera dizaina vadītājs, klientu attiecību vadītājs, IKEA ēdienu vadītājs, cilvēkresursu vadītājs, grafiskās komunikācijas vadītājs, interjera dizaina vadītājs, vizuālās mārketinga komunikācijas vadītājs, loģistikas vadītājs, produktu attīstības vadītājs un biznesa vadības menedžeris.

Tāpat ziņots, ka Rīgā IKEA veikalu plānots atvērt 2018.gada rudenī. Veikala kopējā platība būs 35 000 kvadrātmetru.

Veikals Pierīgā platības ziņā aptuveni par trešo daļu pārspēs Viļņas IKEA, piedāvājot arī plašāku preču sortimentu. Nepieciešamības gadījumā veikala telpas būs iespējams paplašināt par vēl aptuveni 6000 kvadrātmetriem. Nākotnē uzņēmuma plānos ietilpst arī preču saņemšanas punktu izveidošana Latvijas reģionos, kur pircēji varēs saņemt IKEA iegādātās preces tuvāk mājām.

Pirmais IKEA veikals Baltijas valstīs – Lietuvā, netālu no Viļņas lidostas, tika atklāts 2013.gadā.

Zviedrijas mēbeļu un mājsaimniecības preču koncernu IKEA 1943.gadā dibināja Ingvars Kamprads. Patlaban uzņēmumam ir aptuveni 400 tirdzniecības vietu gandrīz 50 pasaules valstīs, un aptuveni 10% no veikaliem vada franšīzes ņēmēji.