Ierobežojumu dēļ samazinājies maiznīcas “Liepkalni” apgrozījums

2 komentāri
Ierobežojumu dēļ samazinājies maiznīcas “Liepkalni” apgrozījums
AIGARS JANSOSN, F64

Maiznīcas SIA “Liepkalni” apgrozījums Covid-19 izplatības mazināšanai ieviesto ierobežojumu dēļ ir samazinājies, aģentūrai LETA stāstīja uzņēmuma īpašnieks Dagnis Čākurs.

“Ja vērtējam mūsu vidējo apgrozījumu 2021.gada janvārī un februārī salīdzinājumā ar 2020.gada augustu, septembri un oktobri, kad vispārējā situācija bija stabilāka un ierobežojumi ne tik strikti, apgrozījums ir krities par nedaudz vairāk nekā 30%,” skaidroja Čākurs.

Viņš arī atzina, ka uzņēmumam darboties pandēmijas laikā ir sarežģīti, tostarp ikdienā nepieciešams domāt radoši, lai rastu risinājumus drošiem apstākļiem pircējiem. “Piemēram, vienā no mūsu firmas veikaliem – Liepsalās papildus ir ieviesta āra kase, kas nodrošina klientiem ātru apkalpošanu ārpus telpām. Cenšamies būt pozitīvi noskaņoti un attīstīties arī šajā periodā, plānojot jaunumus un pielāgojoties situācijai,” piebilda Čākurs.

Vaicāts par ražošanas procesu nodrošināšanu krīzes apstākļos, Čākurs norādīja, ka uzņēmumā tiek sekots līdzi valstī noteiktajām rekomendācijām un vadlīnijām drošai ražošanas procesa nodrošināšanai, tostarp darbiniekiem tiek nodrošināti individuālie aizsardzības līdzekļi, darbs tiek organizēts maiņās, regulāri tiek veikti dezinfekcijas pasākumi, kā arī darbinieki tiek informēti par aktuālajiem piesardzības pasākumiem.

“Maizi cept nevar vienā dienā iemācīties, tāpat kā mīklas mīcīšanas nianses. Tāpēc darām visu, lai saglabātu esošajiem darbiniekiem darba vietas. Esam bijuši spiesti pieteikties arī dīkstāves pabalstiem, tiem darbiniekiem kurus nevaram nodrošināt ar ražošanas noslodzi. Cerēsim, ka situācija uzlabosies,” uzsvēra Čākurs.

Jau vēstīts, ka 2019.gadā “Liepkalni” strādāja ar apgrozījumu 8,955 miljonu eiro apmērā, kas ir par 10,5% vairāk nekā gadu iepriekš, bet kompānijas peļņa pieauga par 96,6% un bija 542 676 eiro.

Kompānija “Liepkalni” reģistrēta 1992.gadā, un tās pamatkapitāls ir 194 682 eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmums pilnībā pieder Čākuram.