Komentāri

Latvijā naudas tērēšanas paradumi ļoti lēni pietuvojas pirmskrīzes līmenim, taču cilvēki ir kļuvuši daudz piesardzīgāki un acīmredzami guvuši mācību no treknajiem gadiem un tiem sekojošajai krīzei.

Nepilni četri tūkstoši iepriekš sarunāto mājsaimniecību pagājušajā gadā krāja čekus un speciālā izdevumu dienasgrāmatā uzskaitīja summas par pirktajām precēm un pakalpojumiem. Centrālā statistikas pārvalde to attiecinājusi uz visu valsti un iznāk šādi: laukos uz vienu mājsaimniecības locekli tērēti 250 eiro mēnesī, pilsētās – 323 eiro, bet Rīgā 377. Vidēji valstī tēriņi uz vienu ģimenes locekli veido 299 eiro.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Šie 299 eiro varētu šķist maz, bet jāņem vērā, ka šajos izdevumos neietilpst mājsaimniecību izdevumi kapitālajiem remontiem, kā arī mājsaimniecību izdevumi hipotekārajiem kredītiem. Mājsaimniecības 2014. gadā ļoti atturīgi izmantoja savā rīcībā esošos ienākumus,” sacīja CSP dzīves līmeņa statistikas daļas vecākā referente Kristīne Germane.

”Ja mēs salīdzinām to ar pirmskrīzes gadiem, protams, to mācību esam guvuši, un tā uzvedība patērētājiem ir mainījusies. Viņi tomēr vairāk uzkrāj, mēs redzam, ka arī mājsaimniecību depozīti aug diezgan strauji. Mājsaimniecības turpina atmaksāt kredītus, bet viņi arī palielina savus depozītus,” stāsta Lija Strašuna, Swedbank vecākā ekonomiste.

Turklāt Latvijā vadošās bankas eksperti gan apšauba Statistikas pārvaldes aprēķinātos 299 eiro mēnesī uz vienu ģimenes locekli kā objektīvu izdevumu apmēru. Kredītiestādes uzskata, ka tas, viņuprāt, esot lielāks, jo iekšzemes kopprodukts ir kāpis par 3 procentiem, arī algas turpina palielināties, pluss vēl ēnu ekonomikas ienākumi.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl