Iecerētās OIK parlamentāras izmeklēšanas komisijas sastāvā plašas izmaiņas

3 komentāri

Pēc asām debatēm notikušas plašas izmaiņas OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijas sastāvā, turklāt peripetijas ap to “KPV LV” frakcijai maksāja vēl vienu deputāta krēslu.

Pēdējos gados Saeimā jau izveidojusies sava veida tradīcija, ka reti kura tēma raisa tik asas debates kā elektroenerģijas obligātais iepirkums jeb dāsnās subsīdijas, kuras konkrētiem elektrības ražotājiem maksā ikviens Latvijas patērētājs.

Ceturtdiena nebija izņēmums, – karstās diskusijas bija par OIK parlamentārās izmeklēšanas komisiju, kas darbu gan vēl nav pat sākusi. Patlaban vērojamas dažādas peripetijas ap tās sastāvu. Komisijas izveidi rosināja “KPV LV” iekšējais opozicionārs Didzis Šmits, taču viņu komisijā nemaz neiekļāva. Tā vietā izmeklēšanas vadība būs citas “KPV LV deputātes Ievas Krapānes rokās.  Tā dēļ redzamākais OIK kritiķis, “saskaņietis” Ivars Zariņš savu dalību no komisijas atsaucis.

“Uz šo komisiju viņi deleģēja nevis tos cilvēkus, kas bija strādājuši pie šīs komisijas, kas gatavojuši bija darba uzdevumu, kas gribēja darboties viņā, bet cilvēku, kuram vispār nav nekādas kompetences. Un šeit es necenšos nevienu aizvainot. Jo tas ir normāli, ka cilvēks nevar būt kompetents visos jautājumos. Es arī, piemēram, nekad neuzņemtos vadīt bērnudārza grupiņu,” norādīja Zariņš.

Tikmēr pēc emocionālās uzrunas Šmits uzrakstīja iesniegumu par “KPV LV” frakcijas atstāšanu. Viņš ir jau ceturtais, kurš to izdarījis.

Amatu OIK parlamentārās izmeklēšanas komisijā ceturtdien atstāja arī Arvils Ašeradens (“Jaunā Vienotība”), kuram opozīcija pārmeta interešu konfliktu. Iepriekšējā valdībā viņš bija par enerģētiku atbildīgais ekonomikas ministrs. Ašeradens pats gan interešu konfliktu nesaskata, taču nolēmis komisiju atstāt, lai nemestu uz to ēnu.

Ašeradena vietā izmeklēšanas komisijā strādās Atis Lejiņš, bet Zariņa – Jānis Ādamsons.