Komentāri

Graudkopības nozarē saistība ar Krievijas embargo nav radušies nekādi zaudējumi, norāda Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrības ”Latraps” vadītājs Edgars Ruža. Savukārt piena pārstrādes nozarē ir ”ļoti sarežģīta situācija”, pauda ”Latvijas piens” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.

Krievijas embargo dēļ situācijā uzņēmumā ”Latvijas piens” izveidojusies ”ļoti nopietna”, un cenas ir kritušās visos tirgos. ”Zemniekiem būtu jāsaprot, vai viņiem tiks piešķirti papildu līdzekļi,” norādīja A. Skudra.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lauksaimnieki un pārtikas ražotāji norāda, politiķiem jālemj par papildus finansiālu atbalstu tiem uzņēmumiem, kuri cietuši no Krievijas pārtikas embargo. Tāpat ir jāizstrādā valsts finansiāla atbalsta programma jaunajiem uzņēmumiem un jārada eksporta apdrošināšanas sistēma.

No 1. oktobra Krievijas embargo skartie uzņēmumi Valsts ieņēmumu dienestā var pieteikties nodokļu brīvdienām.

Zemniekiem ir jāpārdzīvo ziema; grūtākais būs pavasaris

Krievijas embargo ietekmē Latvijas zemniekiem vissarežģītākais laiks būs nākamā gada pavasarī. Lai izvairītos no bankrota, zemniekiem tagad ir svarīgi pārdzīvot ziemu, iepriekš “900 sekundēs” stāstīja Latvijas Piena ražotāju asociācijas valdes priekšsēdētāja Ieva Alpa-Eizenberga.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl