Graudkopjiem no Krievijas embargo sliktāk nav kļuvis; piena nozare izmisumā

0 Komentāru
Graudkopjiem no Krievijas embargo sliktāk nav kļuvis; piena nozare izmisumā
Foto: Parker Knight /Flickr

Graudkopības nozarē saistība ar Krievijas embargo nav radušies nekādi zaudējumi, norāda Lauksaimniecības pakalpojumu kooperatīvā sabiedrības ”Latraps” vadītājs Edgars Ruža. Savukārt piena pārstrādes nozarē ir ”ļoti sarežģīta situācija”, pauda ”Latvijas piens” valdes priekšsēdētāja Anita Skudra.

Krievijas embargo dēļ situācijā uzņēmumā ”Latvijas piens” izveidojusies ”ļoti nopietna”, un cenas ir kritušās visos tirgos. ”Zemniekiem būtu jāsaprot, vai viņiem tiks piešķirti papildu līdzekļi,” norādīja A. Skudra.

Lauksaimnieki un pārtikas ražotāji norāda, politiķiem jālemj par papildus finansiālu atbalstu tiem uzņēmumiem, kuri cietuši no Krievijas pārtikas embargo. Tāpat ir jāizstrādā valsts finansiāla atbalsta programma jaunajiem uzņēmumiem un jārada eksporta apdrošināšanas sistēma.

No 1. oktobra Krievijas embargo skartie uzņēmumi Valsts ieņēmumu dienestā var pieteikties nodokļu brīvdienām.

Zemniekiem ir jāpārdzīvo ziema; grūtākais būs pavasaris

Krievijas embargo ietekmē Latvijas zemniekiem vissarežģītākais laiks būs nākamā gada pavasarī. Lai izvairītos no bankrota, zemniekiem tagad ir svarīgi pārdzīvot ziemu, iepriekš “900 sekundēs” stāstīja Latvijas Piena ražotāju asociācijas valdes priekšsēdētāja Ieva Alpa-Eizenberga.

0 Komentāru