Gauss priecīgs par 80 miljonu aizdevumu airBaltic; Saeimas opozīcija – ļoti kritiska

Pievienot komentāru
Gauss priecīgs par 80 miljonu aizdevumu airBaltic; Saeimas opozīcija – ļoti kritiska
LETA

Tagad, kad ir skaidrība par to, ka airBaltic neiegādāsies Krievijas lidmašīnas Sukhoi, varas partijām Vienotībai, Zaļo un zemnieku savienībai (ZZS) un Nacionālajai apvienībai (NA) vairs nav iebildumu piešķirt aviokompānijai aizdevumu 80 miljonu eiro apmērā. Tas nozīmē, ka rīt gaidāmajā Saeimas balsojumā par šo aizdevumu gaidāms pozitīvs lēmums. Tikmēr opozīcija šo aizdevumu asi kritizē.

Uz Saeimas atbildīgās komisijas sēdi par airBaltic šodien bija ieradusies arī premjere Laimdota Straujuma, satiksmes ministra pienākumu izpildītājs Rihards Kozlovskis, airBaltic vadītājs Martins Gauss un drošības iestāžu pārstāvji. Pēc sēdes, kas notika aiz slēgtām durvīm, komisijas vadītājs Kārlis Šadurskis paziņoja, ka komisija atbalstījusi valsts aizdevumu 80 miljonu eiro apmērā aviokompānijai airBaltic.

Foto:

Kāris Šadurskis:

Personīgi es guvu pārliecību, – ja šāds lēmums netiek atbalstīts, tad airBaltic ir problēmas ar naudas plūsmu un saistību izpildi. Man personīgi radās pārliecība, ka mūsu nacionālā lidsabiedrība būs dzīvotspējīga.

Komisijas pozitīvais lēmums saistīts ar to, ka airBaltic nevarēs iegādāties Krievijā ražotās Sukhoi lidmašīnas, norādīja Šadurskis. Tas nozīmē, ka, pretī saņemot 20% akciju, 52 miljonus eiro aviokompānijā ieguldīs arī jaunais airBaltic investors Ralfs Dīters Montāgs-Girmess. Līdz ar to airBaltic varēs tikt pie līdzekļiem, lai iegādātos jau pasūtītās Bombardier C300 sērijas lidmašīnas. Aviokompānijas vadītājs ar lēmumu pauda gandarījumu.

Martins Gauss, airBaltic vadītājs:

Mēs esam ļoti apmierināti, ka ir pieņemts pozitīvs lēmums, un es ceru, ka pozitīvu lēmumu pieņems arī parlaments.

Atbalstīt aizdevumu aviokompānijai vēlāk nolēma arī visas trīs valdošās koalīcijas partijas. Tikmēr opozīcija ir kritiska. No Sirds Latvijai un Latvijas Reģionu apvienība aizdevumu neatbalstīs, bet Saskaņa balsojumā nepiedalīsies. Komentējot skepsi par aizdevumu, Jānis Urbanovičs norāda uz publiskajā telpā izskanējušo informāciju, ka pēc valsts aizdevuma piešķiršanas aviokompānijai uz šo naudu varētu pieteikties kādi līdz šim nezināmi airBaltic kreditori.

“Tiek runāts par kaut kādiem mistiskiem kreditoriem, kuri varētu parādīties, tiklīdz notiek šī valsts investīcija. Mēs nezinām, vai tas tā ir, iespējams, tie ir Latvijas valsts, tautas nelabvēļi, kas to tiražē, bet skaidrību, vai tas tā ir, vai tas tā nav, Saskaņa vēl nav ieguvusi,” norādīja Urbanovičs.

Video: