Gada laikā darba meklētāju kļuvis mazāk

1 komentārs
Gada laikā darba meklētāju kļuvis mazāk
Foto: LETA

Šā gada trešajā ceturksnī darba meklētāju īpatsvars ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaitā bija 10,6%. Gada laikā tas ir samazinājies par 1,2 procentpunktiem (2013. gada trešajā ceturksnī šis rādītājs bija 11,8%).

Šogad trešajā ceturksnī darba meklētāju skaits vecuma grupā no 15 līdz 74 gadiem bija 104 900 cilvēku, liecina Centrālās statistikas pārvaldes veiktā Darbaspēka apsekojuma rezultāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No kopējā darba meklētāju skaita 18 900 jeb 18% bija jaunieši vecumā no 15 līdz 24 gadiem.

Salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni, darba meklētāju īpatsvars ekonomiski aktīvo iedzīvotāju kopskaitā samazinājies par 0,1 procentpunktu (otrajā ceturksnī šis rādītājs bija 10,7%).

Jauniešu – darba meklētāju – īpatsvars ekonomiski aktīvo jauniešu kopskaitā šogad trešajā ceturksnī bija 21,4%, kas ir par 6,2 procentpunktiem zemāks nekā pirms gada (27,6%), bet par 0,3 procentpunktiem augstāks nekā iepriekšējā ceturksnī (21,1%).

Jauniešu – darba meklētāju – skaits gada laikā ir samazinājies par 30,5%. Savukārt šogad trešajā ceturksnī to skaits ir audzis par 6,3%, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni. Trešdaļa (33%) jauniešu strādā un kopā ar darba meklētājiem (9%) veido ekonomiski aktīvo jauniešu skaitu. Vairāk nekā puse (58%) jauniešu ir ekonomiski neaktīvi, un liela daļa no tiem vēl mācās un nemeklē darbu.

Ilgstošo darba meklētāju īpatsvars gada laikā samazinājies par 1,8 procentpunktiem. Šogad trešajā ceturksnī 44 600 jeb 42,7% darba meklētāju bija ilgstošie darba meklētāji, kuri darbu meklē 12 mēnešus un ilgāk. Salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni to skaits ir palielinājies par 2,5 procentpunktiem.

Ekonomiski neaktīvi bija 502 000 iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem jeb trešdaļa (33,6%) šīs grupas iedzīvotāju. Salīdzinājumā ar atbilstošo periodu pērn to īpatsvars ir palielinājies par 0,5 procentpunktiem (2013. gada trešajā ceturksnī – 33,1%), bet saglabājies nemainīgs, salīdzinot ar iepriekšējo ceturksni.

Apsekojuma rezultāti liecina, ka šogad trešajā ceturksnī no ekonomiski neaktīvo iedzīvotāju skaita 26 700 jeb 5,3% cilvēku ir zaudējuši cerības atrast darbu. Gadu iepriekš šo cilvēku īpatsvars bija 6,6%, bet šogad otrajā ceturksnī – 4,8%.

Apsekojot 4700 mājsaimniecību, trešajā ceturksnī tika aptaujāti 7800 iedzīvotāju vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

TOP komentāri

  • anita
    0 0 0

    anita

    Visi darbi tikai Rīgā.Tie kas dzīvo latgalē tiem jāpamet tā, jo milzīgs bezdarbs.Un tad brīnās ka cilvēki no trūkuma gatavi balsis pārdot lai izdzīvotu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl