Francijā notiks OECD Ministru padomes sanāksme; diskutēs par daudzpusējo sadarbību un citiem jautājumiem

Pievienot komentāru

Francijas galvaspilsētā Parīzē trešdien, 30. maijā, un ceturtdien, 31. maijā, notiks Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (OECD) Ministru padomes ikgadējā sanāksme, kurā Latviju pārstāvēs Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS), ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (V) un finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Kā intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” norādīja Kučinskis, darba kārtībā ir vairāki jautājumi, tostarp jautājums par OECD ekspertu piesaisti noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas jomas sakārtošanai.

“Mums aktuāli un darba kārtībā ir jautājums par OECD ekspertu piesaisti, lai veiktu zināmu ekspertīzi un saņemtu palīdzību, lai mēs optimāli labi uztaisītu jauno kontroles dienesta struktūru… Lai varētu arī labāko variantu izskatīt Finanšu un kapitāla tirgus komisijas pārvaldībai, par ko pēdējās nedēļās ir diskutēts. Eksperti ir piesaistīti, un jūnija mēnesī mēs šādu līdzdalību saņemsim. Manā skatījumā, Latvijas dalība OECD ir svarīga un gana daudz devusi,” min Kučinskis.

Tāpat sanāksmes galvenā tēma ir daudzpusējā sadarbība (multilaterālisms) un tās loma, risinot jaunos ekonomikas, finanšu un klimata izaicinājumus. Arī par šo jautājumu Kučinskim paredzēta diskusija.