FM: Turpmāko eksporta izaugsmi ietekmēs Krievijas noteiktās sankcijas

Komentāri
FM: Turpmāko eksporta izaugsmi ietekmēs Krievijas noteiktās sankcijas
FOTO: LETA

Šā gada jūlijā Latvijas preču ārējas tirdzniecības apgrozījums salīdzinājumā ar iepriekšējo mēnesi pieauga par 7,8%. Pozitīvo pieaugumu galvenokārt nodrošināja koka un koka izstrādājumu eksports. Jāņem vērā, ka jūlija datos vēl neparādās Krievijas noteiktā embargo ietekme uz Latvijas eksportu, kas tika noteikti augusta sākumā.

Otro lielāko devumu nodrošināja elektroierīces un elektroiekārtas, ko pamatā ietekmēja mobilo telefonu eksporta apjomu kāpums.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Gandrīz tikpat liels bijis arī to importa pieaugums, kas norāda uz reeksporta apjomu kāpumu šajā preču kategorijā. Papildus šīm preču grupām salīdzinājumā ar 2013. gada jūliju palielinājās arī dzelzs un tērauda izstrādājumu eksporta apjoms par 30,5%.

Eksporta apjomu kritums uz Krieviju šobrīd galvenokārt saistīts ar rubļa vērtības samazinājumu attiecība pret eiro, kas padara Latvijas preču eksportu dārgāku un veicina Krievijas ekonomikas izaugsmes tempu mazināšanos, kas negatīvi ietekmē pieprasījumu pēc Latvijas precēm.

Lai gan jūlijā fiksēts spēcīgs eksporta pieaugums, tomēr piesardzību par turpmākajām ekonomikas attīstības perspektīvām ievieš ekonomikas sentimenta indekss (ESI), kas gan Latvijā, gan Eiropas Savienībā kopumā augustā ir pazeminājies.

Indeksa līmenis joprojām pārliecinoši turas virs 100 punktu atzīmes, tomēr sarūk Eiropas uzņēmēju vērtējums par klientu veiktajiem pasūtījumiem šī gada trešajam ceturksnim.

Negatīvi vērtējams arī tas, ka ģeopolitiskā situācija reģionā paliek nestabila un saglabājas augsti riski ekonomikas izaugsmei. Tas ietekmē gan uzņēmēju un patērētāju konfidenci, gan arī investoru noskaņojumu, kas netiešā veidā bremzē ekonomikas attīstību.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl