FM nodokļu reformā piedāvā variantu, kur ņemt naudu veselības aprūpei

0 Komentāru

Kur iegūt veselības aprūpei akūti trūkstošo finansējumu? Iespējamā atbilde uz šo jautājumu arī iekļauta Finanšu ministrijas piedāvātajā nodokļu reformā.

Ministrija rosina “iezīmēt” jeb novirzīt veselības nozarei vienu procentu no sociālās apdrošināšanas maksājumiem. Tāpat papildu finansējumu līdzīgi kā šogad vēl divus gadus veselības aprūpe varētu iegūt uz budžeta deficīta rēķina, ja tam “zaļo gaismu” dotu Brisele. Tomēr mediķu arodbiedrība Finanšu ministrijas darbu dēvē par brāķi, jo būtisks un stabils finansējuma avots tā arī nav atrasts.

Valdis Keris

Valdis Keris
LVSADA priekšsēdētājs

Pateikt, ka tas radīs simtiem miljonus eiro papildus budžetā, nodrošinot veselības aprūpes vajadzību apmierināšanu, tās ir pilnīgas muļķības, un tā ir nekompetence. Mēģinājums lepoties ar tādu darba rezultātu, manuprāt, ir tāda bezmērķīga pašu slavināšana, mēs jau redzējām vienreiz, pie kā tas noved, proti, runa ir par šī gada budžeta pieņemšanu, kur pēc tam brāķis bija jālabo, šeit ir pilnīgi analoga situācija.

Arodbiedrība kopā ar Slimnīcu biedrību šodien izplatījusi arī ārkārtas paziņojumu par nepamatoti zemajām algām nozarē un stihiskajiem darbinieku nemieriem, kas draud ar traģiskām sekām – pat ar neatliekamās palīdzības pārrāvumiem.

Video: LNT Ziņu sižets

0 Komentāru