Komentāri
FM: Mazumtirdzniecības kāpumu jūlijā būtiski ietekmēja tūrisma pieaugums
FOTO: LETA

Mazumtirdzniecības apgrozījums šā gada jūlijā ir audzis par 3,9%, salīdzinot ar pērnā gada attiecīgo mēnesi. Tirdzniecība pārtikas veikalos ir kāpusi nedaudz straujāk par nepārtikas preču mazumtirdzniecību (attiecīgi +4,7% un +4,3% gada griezumā), savukārt auto degvielas mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugums noslīdējis līdz 0,7%.

Jūlijā fiksētais mazumtirdzniecības pieauguma temps ir viens no straujākajiem šogad, ko noteica dažādi faktori. Piemēram, Rīgā notikusī Pasaules koru olimpiāde, kā arī citi pasākumi, kas tika rīkoti saistībā ar projektu Rīga – Eiropas kultūras galvaspilsēta 2014. Tas veicināja gan vietējo iedzīvotāju tēriņus, gan piesaistīja ārzemju viesus, kuri neapšaubāmi ir sekmējuši tirdzniecības apjomu pieaugumu valstī. Jāatzīmē, ka viesnīcās un citās tūristu mītnēs apkalpoto cilvēku skaita pieaugums šā gada 2. ceturksnī, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, bija tuvu 20%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kopējos iedzīvotāju tēriņus un tādējādi arī mazumtirdzniecības apgrozījuma pieaugumu šogad veicina arī pozitīvā situācija darba tirgū – bezdarbs pakāpeniski rūk un darba algas kāpj.

Jaunākie statistikas dati liecina, ka arī šā gada 2.ceturksnī darba samaksas kāpums bijis spēcīgs, un mēneša vidējā bruto darba samaksa valstī salīdzinājumā ar 2013.gada 2.ceturksni pieauga par 6,4%. Ņemot vērā pozitīvo dinamiku darba tirgū, sagaidāms, ka iedzīvotāju ienākumu kāpums arī turpmāk nodrošinās privātā patēriņa pieaugumu.

Zināmu nenoteiktību un piesardzību arī mazumtirdzniecībā rada ārējā vide, proti, konflikts starp Krieviju un Ukrainu, kas aizvien izteiktāk skar arī citas valstis un to ekonomisko izaugsmi, tajā skaitā Latviju.

Ārējās vides riski visdrīzāk ietekmējuši arī Ekonomikas sentimenta rādītājus, jo jaunākie aptaujas dati liecina, ka Latvijas mazumtirgotāju noskaņojums augustā ir pasliktinājies. Tajā skaitā sarūk mazumtirgotāju vērtējums par klientu veiktajiem pasūtījumiem nākošajos 3 mēnešos. Turklāt augustā būtiski krities arī patērētāju noskaņojums – iedzīvotāji kritiski vērtē gan savu finansiālo stāvokli, gan vispārējo ekonomisko situāciju turpmākā gada laikā. Neskatoties uz šiem draudiem, iekšējā vide saglabājas samērā labvēlīga, kas ir galvenais priekšnoteikums, lai mazumtirdzniecības apgrozījums kāptu arī turpmāk.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl