Fiskālās disciplīnas padome brīdina par pārāk strauju budžeta izdevumu pieaugumu

0 Komentāru

Fiskālās disciplīnas padome (FDP) brīdina par pārāk strauju budžeta izdevumu pieaugumu, intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” teica FDP priekšsēdētājs Jānis Platais.

“Protams, rezerves ir jāveido. Mums pašlaik ir tik labi laiki ekonomikā, kādi nav pieredzēti kopš lielās krīzes. Mums ekonomika aug strauji. Ir ļoti laba ārējā konjunktūra, nav pamata uztraukties par šīm lietām. No otras puses, mums ir aizrādījumi no Eiropas Komisijas puses – Latvija, jums izdevumi aug pārāk strauji. To nosaka arī mūsu pašu pētījumi, mēs brīdinājām, vērtējot Latvijas stabilitātes programmu nākamajiem trim gadiem. Izdevumi mums ir auguši straujāk, nekā to pieļauj mūsu fiskālie nosacījumi,” minēja Platais.

Vienlaikus FDP vadītājs uzsvēra, ka gan privātajā sektorā, gan publiskajā sektorā ir jādomā par produktivitātes palielināšanu. Tāpat Platais uzsvēra, ka ir nepieciešams domāt par “drošības spilvenu” jeb rezervēm gan valsts budžetā, gan mājsaimniecībām, kas varētu būt nepieciešamas tad, ja ekonomika nākamos gados vairs neaugs tik strauji.

 

0 Komentāru