Finanšu ministrs: Krievijas embargo nav radījis būtiskus zaudējumus

0 Komentāru
Finanšu ministrs: Krievijas embargo nav radījis būtiskus zaudējumus
Krievijas, Eiropas Savienības un Latvijas karogi. (Foto: LETA)

Krievijas sankcijas un valsts īstenotais embargo nav radījis būtiskus zaudējumus Latvijas ekonomikai, intervijā raidījumā 900 sekundes sacīja finanšu ministrs Andris Vilks.

Viņš skaidroja, ka līdzekļi Latvijas ekonomikā atgriezīsies nākamgad, kad tiks pilnībā izmaksātas kompensācijas lauksaimniekiem, kas cietuši Krievijas embargo dēļ.

Finanšu ministrs neprognozēja ievērojamu ekonomikas ietekmi Krievijas embargo dēļ, taču gadījumā, ka ”Krievija turpinās tā pretim stāvēt rietumiem”, tad situācija varētu pasliktināties. Viņš arī ieteica Latvijas uzņēmējiem, kuru galvenais eksports tiek vests Krievijas virzienā, domāt par citiem ārvalstu tirgiem.

Jau ziņots, ka Krievija paplašina sankcijas attiecībā uz gaļas importu no Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, proti, no 21. oktobra tās attieksies uz liellopu gaļas subproduktiem. Krievijas pārtikas un veterinārais dienests Rosseļhoznazzor pavēstījis, ka nav nekāda pamata uzticēties ES informācijai, ka minētie pārtikas produkti neapdraud cilvēka veselību.

0 Komentāru