Finanšu ministrija pašvaldību aizņēmumiem Valsts kasē grib piemērot 25% līdzfinansējumu

0 Komentāru

Valsts grib ierobežot pašvaldību kāri aizņemties naudu Valsts kasē projektiem, kuru lietderību vēlāk nākas apšaubīt. Vietvaras pret šo ieceri ceļ iebildumus, un tie kļuvuši par būtiskākajām domstarpībām, lai puses vienotos par nākamā gada valsts budžeta projektu.

Tā kā jaunā valdība apņēmusies īstenot administratīvi teritoriālo reformu, tai ir bažas, ka vēl pirms Latvijas kartes pārzīmēšanas, mazās pašvaldības varētu Valsts kasē aizņemties naudu tādu objektu būvniecībai, par kuru uzturēšanu tām vēlāk nenāksies atbildēt. Apdomīgāku aizņemšanos valsts plānojusi panākt, vietvarām dotajiem kredītiem nosakot 25% līdzfinansējumu.

Finanšu ministrs Jānis Reirs (“Jaunā Vienotība”) norāda: “Tie ir apmēram tie līdzekļi, kas pēc tam vidēji tiek novirzīti uzturēšanai. Ja pašvaldība nevar finansēt šādu objektu ar līdzfinansējumu, tas nozīmē, ka viņa arī nākotnē nespēs uzturēt šo objektu.”

Pašvaldības ir gatavas piekāpties mazākam – 10% līdzfinansējumam, kā arī vēlas bez līdzfinansējuma saņemt aizdevumus skolu un bērnudārzu remontiem un celtniecībai.

0 Komentāru