Finanšu ministre sola atrast risinājumu, lai nākamgad varētu palielināt algas ne vien neatliekamajā palīdzībā, bet visiem mediķiem

1 komentārs

Jaunais gads sāksies ar pagaidu budžetu. Tā nolēmusi Saeima, ceturtdien steidzamības kārtībā galīgajā lasījumā pieņemot nepieciešamās likuma izmaiņas. Pagaidu budžets būs spēkā, kamēr jaunā valdība nebūs apstiprinājusi ikgadējo budžetu.

Tiesa gan balsojums nesa pārsteigumu. Negaidīti tika atbalstīts “Saskaņas” priekšlikums par papildu naudas piešķiršanu neatliekamās palīdzības mediķu algu palielināšanai. Atbalsts “Saskaņai” tika nodrošināts ar Jaunās konservatīvās partijas (JKP) un “KPV LV” deputātu balsīm. Taču, kā norāda finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola, “Saskaņas” ierosinātās likuma izmaiņas ir “bezjēdzīgas” tāpēc, ka tās nemaz nedod tiesības palielināt atlīdzību neatliekamajā palīdzībā, jo jāmaina pavisam cits likums.

Dana Reizniece-Ozola
finanšu ministre (ZZS)

Ja grib tiešām kādu problēmu atrisināt, nepietiek tikai ar krāšņām uzrunām un koka zobentiņa vicināšanu. Tie, kas grasās būt arī finanšu ministri un grasās vadīt valdību, – nauda neaug kokos! Nav nekāda skapīša pie gultas, kur jūs varat atvērt durtiņas un pagrābties tajā. Ja jūs gribat kādu eiro tērēt, jums arī jāparāda, no kurienes, kā jūs to nopelnīsiet.

Finanšu ministre vienlaikus sola atrast risinājumu, lai nākamgad varētu palielināt algas ne vien neatliekamajā palīdzībā, bet visiem mediķiem. Veselības ministrija aplēsusi, ka tam kopumā papildu nepieciešami 87 miljoni.