Znotiņa: Latvijā joprojām nepiedodami stagnē korupcijas apkarošana

1 komentārs

Apkarojot naudas atmazgāšanu, Valsts policija šogad “arestējusi” nelegāli iegūtus līdzekļus teju pusotru miljardu eiro apmērā, tomēr trūkumi noziedzības apkarošanā aizvien ir milzīgi, vēsta TV3 Ziņas.

Latvijā nepiedodami stagnē korupcijas lietu izmeklēšana – šādi, skarbi secinājumi pēc noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas apkarošanas simpozija

Šogad aptuveni 300 kriminālprocesos, kas saistīti ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu, policija uzlikusi arestu dažādiem aktīviem – finanšu līdzekļiem, īpašumam, transportlīdzekļiem vairāk nekā 1,4 miljardu eiro apmērā. Aptuveni 47 miljoni eiro šogad tiesā jau atzīti par noziedzīgi iegūtiem, no kuriem pusmiljons eiro piešķirts noziegumos cietušajiem cilvēkiem. Finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece uzsver, ka vēl daudz darāmā,

Ilze Znotiņa, Finanšu izlūkošanas dienesta priekšniece

“Latvijā vēl joprojām nepiedodami stagnē korupcijas apkarošana, ēnu ekonomikas līmenis ir pārāk augsts! Ir jācīnās ar noziegmiem, kas ģenerē ļoti lielus līdzekļus, korupcija, nodokļu noziegumi, kontrabanda.”

Izskanēja ari kritiski vārdi par skaļo krimināllietu iznākumu – lai gan apsūdzība sir nopietnas, realitātē noziedznieki saņem ļoti maigus sodus

Indra Gratkovska, Tieslietu ministrijas Krimināltiesību departamenta direktore

“Vēl joprojām jāpievērš uzmanība piemeŗotajiem sodiem un notiesājošo lietu skaitam, paralēlo finanšu izmeklēšanai, mūsuprāt, tikai kopīgi šīs lieta attīstot varam virzīties uz nelegāli iegūtu līdzekļu apkarošanu.”

Simpozija laikā iezīmējās spriedze starp tiesu un policiju. Augstākās tiesas priekšsēdētājs Aigars Strupišs vakar simpozijā par naudas atmazgāšanas apkarošanu paziņoja, ka no tiesām ienāk ziņas, ka izmeklēšana mēdz pieturēt lietas, lai gan izmeklēšanas darbības netiek veiktas.

Aigars Strupišs, Augstākās tiesas priekšsēdētājs

“Manprāt, neveiksmīgi izvēlēts vārdu salikums. Atsevišķi procesi nonāk tiesā, kad jau tuvojas rtermiņi, un tad atgriežamies pie jautājuma, cik tad izmeklētājam tiek patērēts laiks izmeklējot kriminālprocesu, vēlos iezīmēt – katrs process ir individuāls. Kādi apstākļi laupa izmeklēšanas laiku? Tiesiskās palīdzībias lūgumi, gan tas, ka oponentam, kam jāpierāda līdzekļu izcelsme, arī tiek dots laiks.”

Arī Znotiņa kritizēja tiesu darbu, uzsverot, ka problēmas rada “mantojuma lietas no pagātnes”, kad ar politiķu veidotu zelta vīzu sistēma Latvijā ieplūda nepārbaudīta nauda. Policijā skaidro, ka aizvien aktuāls ir darbinieku trūkums,  vidēji izmeklētājs saņem pustoru tūkstoti eiro uz rokas mēnesī, taču likumsargi cenšas labākos darbiniekus noturēt ar dažādiem finansiāliem bonusiem papildus pamatalgai.

1 komentārs