Zibenīgi pārskaitījumi uz kontu Igaunijas bankā: šis pakalpojums dažu Latvijas banku klientiem varētu būt pieejams jau tuvākajā laikā

Pievienot komentāru
Zibenīgi pārskaitījumi uz kontu Igaunijas bankā: šis pakalpojums dažu Latvijas banku klientiem varētu būt pieejams jau tuvākajā laikā
DMITRIJS ŠUĻŽICS, F64

Latvijas Bankas izveidotajam zibsaišu reģistram, kas banku klientiem ļauj veikt maksājumus, norādot tikai tālruņa numuru, plāno pievienoties arī Igaunijas bankas, LNT atklāja Latvijas Bankas valdes loceklis Harijs Ozols.

Pirms gandrīz diviem gadiem Latvijas Banka ieviesa infrastruktūru ātro jeb zibmaksājumu veikšanai un uz tā bāzes izstrādājusi jaunu pakalpojumu – zibsaišu reģistru. Platformas izmantošana dod iespēju klientiem veikt un saņemt maksājumu, norādot tikai mobilā tālruņa numuru. Lai to izdarītu, bankai līdz ar piedāvājumu lietot attiecīgu aplikāciju, jāpiedāvā iespēja reģistrēt savu numuru zibsaišu reģistrā.

Ja platformai pievienosies vairākas bankas, tad šādi maksājumi būs iespējami ne vien starp vienas, bet dažādu banku klientiem. Zibsaišu reģistram pievienojusies banka “Citadele”, kuru katru brīdi to izdarīs arī “SEB” banka. Latvijas Bankā LNT uzzināja, ka reģistru novērtējušas arī Igaunijas kredītiestādes.

”Ir pietiekami liels notikums, mēs domājam, ka Igaunijas kredītiestādes ir novērtējušas zibsaišu reģistra ērtumu un Latvijas Bankas piedāvājuma efektivitāti. Un Igaunijas kredītiestādes ir paziņojušas par zibsaišu reģistra izmantošanas uzsākšanu netālā nākotnē. Tas nozīmē to, ka šī sadarbība paplašināsies kā minimums Baltijas valstu līmenī un attiecīgi tas dos iespēju attīstīt uz zibsaišu reģistra daudz efektīvāk vēl jaunus risinājumus, piemēram, zibenīgiem maksājumu pieprasījumiem,” atzina Ozols.

Ja Igaunijas bankas pievienosies zibsaišu reģistram, tad no konta kādā no Latvijas bankām, kas pievienojušās zibsaišu reģistram, varēs aizsūtīt naudu, izmantojot telefona numuru, kura īpašniekam konts ir kādā no Igaunijas bankām. Tas varētu būt dažu mēnešu jautājums.