VKKF pārstāve: Nodokļu reforma uzliek pārāk daudz atbildības uz darba ņēmēju pleciem

2 komentāri

Nodokļu reformas nodoms esot bijis labs, taču tā uzliek pārāk daudz atbildības uz darba ņēmēju pleciem, kam jākļūst par grāmatvežiem un jāpieņem sarežģīti lēmumi, tā intervijā raidījumam “900 sekundes” norādījusi Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) padomes priekšsēdētāja vietniece Zane Kreicberga.

Saistībā ar pandēmiju un tās rezultātā noteiktajiem ierobežojumiem kultūras nozarei pēdējie 15 mēneši bijuši nepieredzēti smagi.

Lasi vēl – No 1.jūlija vairākas izmaiņas nodokļu jomā

Viņa norāda, ka jaunā nodokļu reforma ir ļoti sāpīgs jautājums un atsevišķi radošo profesiju pārstāvji ir izteikušies, ka varētu arī pārtraukt savu darbu kultūras jomā. Nodokļu reformas nodoms bijis labs, taču uzliek pārāk daudz atbildības uz darba ņēmēju pleciem, kam jākļūst par grāmatvežiem un jāpieņem sarežģīti lēmumi. Atlīdzība par radošo darbu jau tā bieži vien ir minimāla, vērš uzmanību VKKF pārstāve.

“Principā jau tas nodoms ir labs. Jo mēs zinām, ka iepriekšējā sistēmā bieži vien sociālās iemaksas bija tik nelielas daudziem māksliniekiem un radošajām personām, kas strādāja šajā atlīdzību režīmā, ka tad, kad ir nepieciešamas šis sociālais spilvens, tas nevar notikt. Tu nevari paņemt ne bērnu kopšanas atvaļinājumu, ne slimības lapu un tamlīdzīgi. Un tādā ziņā sakārtot šo, ka ir šis sociālais… Tas par nodomu, bet kā ir ar realitāti? Bet realitātē diemžēl, manuprāt, tas notiek ļoti strauji. Nav tāda saprotama pārejas perioda. It kā ir šis pārejas periods pusgads – no vakardienas līdz gada beigām – bet, manuprāt, tas ir pārāk straujas pārmaiņas, kurās ir ļoti grūti noorientēties,” norāda Kreicberga.

2 komentāri