VID uzsāk kriminālprocesus par iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu vairāk nekā 100 000 eiro apmērā

1 komentārs
VID uzsāk kriminālprocesus par iespējamu noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu vairāk nekā 100 000 eiro apmērā
Attēlam ir ilustratīva nozīme. (PN/SCANPIX)

Cīņā ar noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanu Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvaldē uzsākti kriminālprocesi pret diviem Kazahstānas Republikas pilsoņiem par iespējamu noziedzīgi iegūtas naudas legalizēšanu lielā apmērā, Skaties.lv informēja VID.

Šā gada aprīlī uz valsts ārējās robežas tika veikta muitas kontrole kādam Kazahstānas Republikā reģistrētam transportlīdzeklim. Kazahstānas pilsoņi, transportlīdzekļa vadītājs un pasažieris, pieteica skaidras naudas deklarēšanu vairāk nekā 100 000 eiro apmērā. Ņemot vērā, ka personas, deklarējot skaidras naudas līdzekļus, nevarēja paskaidrot un uzrādīt naudas izcelsmes dokumentus, nauda tika izņemta un personas tika aizturētas.

Par notikušo tika uzsākti kriminālprocesi pēc Krimināllikuma 195. panta pirmajā un trešajā daļā paredzētajiem noziedzīgiem nodarījumiem. Naudas līdzekļu patiesā izcelsme tiks pārbaudīta kriminālprocesu pirmstiesas izmeklēšanas ietvaros.

Izmeklēšanas interesēs papildu informāciju nesniedz.

Saskaņā ar Kriminālprocesa likumā noteikto neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.