VID sācis kriminālprocesu par “aplokšņu algu” izmaksu ēdināšanas uzņēmumā; neoficiāli zināms, ka tas ir “Argentina Steak House”

3 komentāri
VID sācis kriminālprocesu par “aplokšņu algu” izmaksu ēdināšanas uzņēmumā; neoficiāli zināms, ka tas ir “Argentina Steak House”
ANDRIUS UFARTAS, F64

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Nodokļu un muitas policijas pārvalde sākusi kriminālprocesu par “aplokšņu algu” izmaksu kādā ēdināšanas uzņēmumā, informēja VID. LNT Ziņām neoficiāli kļuva zināms, ka tas ir “El Gaucho Argentina Steak House” restorāns Rīgā.

Uzņēmumam nenomaksājot iedzīvotāju ienākuma nodokli un neveicot valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, valsts budžetam nodarīti zaudējumi vairāk nekā 37 000 eiro apmērā. Savukārt “Firmas.lv” dati liecina ka uz šā gada 7. maiju uzņēmumā bija 4781 eiro nodokļu parāds.

Šogad jūnijā VID Nodokļu un muitas policijas pārvalde veikusi sešas kratīšanas kriminālprocesā iesaistītā ēdināšanas uzņēmuma telpās, personu dzīves vietās un grāmatvedības ārpakalpojumu uzņēmumā.Kratīšanu laikā atrasta un izņemta skaidra nauda 10 750 eiro , kā arī citi kriminālprocesam nozīmīgi pierādījumi – kases sistēmas, darba laika uzskaites tabeles, datori, datu nesēji, kas tiks analizēti turpmākajā kriminālprocesa pirmstiesas izmeklēšanas gaitā.

Veicot sākotnējās pirmstiesas izmeklēšanas darbības, noskaidrots, ka ēdināšanas uzņēmums laikā no 2017. gada aprīļa līdz 2018. gada decembrim grāmatvedības reģistros nav uzskaitījis darba algas, un uzņēmumā reģistrētajiem darbiniekiem ir neoficiāli izmaksājis neuzskaitīto un neaprēķināto darba algu skaidrā naudā. Tāpat uzņēmums nodokļu administrācijai sniedzis nepatiesu informāciju saturošus dokumentus par darba algām.

Kriminālprocess sākts pēc Krimināllikuma 217.1 panta un 218.panta trešajā daļā paredzēto noziedzīgo nodarījumu pazīmēm. Viena persona ir atzīta par aizdomās turēto un tai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Izmeklēšanas interesēs plašāka informācija šobrīd netiek sniegta, norādīja VID.