VID cīņa ar nezināmas izcelsmes skaidru naudu: šogad izņemti 4,5 miljoni eiro

3 komentāri
VID cīņa ar nezināmas izcelsmes skaidru naudu: šogad izņemti 4,5 miljoni eiro
CARO / WESTERMANN / SCANPIX

Valsts ieņēmumu dienests (VID), cīnoties ar ēnu ekonomiku, šogad jau sācis 33 kriminālprocesus par izvairīšanos no skaidras naudas deklarēšanas un kopumā izņemti aptuveni 4,45 miljoni eiro skaidras naudas, LNT informēja VID.

Savukārt par izvairīšanos no skaidras naudas deklarēšanas kriminālvajāšanas uzsākšanai nosūtīti divi kriminālprocesi. Dienests uz ārējām valsts robežām izņēmis 4,1 miljonu eiro, kas nav tikusi deklarēta, bet uz iekšējām robežām – aptuveni 350 tūkstoši eiro.

VID atklāja, ka iekšējās robežās pieķerta nezināmas izcelsmes nauda gan pirms, gan arī pēc likuma grozījumiem šogad 1. jūlijā, kas paredz pienākumu ikvienai personai uz robežas deklarēt skaidru naudu no 10 tūkstošiem eiro. Grozījumi paredz, ka personām būs jāpierāda naudas izcelsme. Ja tiesībsargājošām iestādēm rodas aizdomas, tad tās šo naudu var aizturēt un lūgt 30 dienu laikā iesniegt papildu dokumentus par tās izcelsmi. Ja persona nevarēs iesniegt šo informāciju, tad nauda tiks konfiscēta.

Saskaņā ar Finanšu izlūkošanas dienesta informāciju, vēl pirmajos sešos mēnešos tika uzsākti 22 kriminālprocesi par izvairīšanos no skaidras naudas deklarēšanas, to pārvedot pāri Latvijas robežai, kas ir par 90% vairāk salīdzinājumā ar 2018. gada pirmo pusgadu.

3 komentāri