VID biedēs mikrouzņēmumu darbiniekus ar drūmu nākotni

24 komentāri
VID biedēs mikrouzņēmumu darbiniekus ar drūmu nākotni
Foto: Vladislavs Proškins, f64

“Mēs viņiem gribam parādīt reālo situāciju” – tā Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadība skaidro dienesta nākamo plānoto kampaņu. Viņi sūtīs vēstules visiem mikrouzņēmumu darbiniekiem, lai pastāstītu, cik mazas ir viņu sociālās garantijas. Piektdien pēc ēnu ekonomikas apkarošanas padomes sēdes arī Ministru prezidents solīja, ka mikrouzņēmumu režīms tiks kontrolēts arvien stingrāk.

Turpinot cīņu pret aplokšņu algām, VID ir sācis kampaņu, kuras laikā strādājošajiem sūtīs vēstules ar aprēķinu, cik liela būs viņu pensija. Savukārt nākamā līdzīgā kampaņa būšot vērsta uz aptuveni 50 000 cilvēku, kuru vienīgā darba vieta ir mikrouzņēmums, jo viņi ir vēl sociāli neaizsargātāki.

“Nākamais solis, kam mēs pievērsīsimies būs šie te mikrouzņēmumu nodokļu darbinieki, tieši tie arī vispirms, kuri strādā tikai šajos uzņēmumos, lai viņiem parādītu to kopējo ainu, kas īstenībā viņus sagaida nākotnē, vai kas viņus varētu sagaidīt jau rīt, ja gadījumā šis te darbinieks saslims. (TV3: Tā teikt, biedēsiet?) Mēs viņiem parādīsim reālo situāciju,” norāda VID ģenerāldirektores pienākumu izpildītāja Dace Pelēkā.

Pēc ēnu ekonomikas apkarošanas padomes sēdes arī ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) atzina, ka mikrouzņēmuma nodokļa režīms īsti nestrādā kā sākotnēji iecerēts – tas bija paredzēts kā atspēriena punkts, no kura ar laiku izaugt lielākiem biznesiem. Tādēļ nākotnē stingrāk tikšot kontrolēts, vai šis nodokļa režīms netiek izmantots ļaunprātīgi.

“Mēs pieņemot nodokļu reformu esam devuši, ka trīs gadus mēs nodokļu režīmus nemainām. Šobrīd nav ieceres mainīt režīmu. Ir iecere skrupulozāk tomēr skatīties, ko katrs dara un kāpēc. Pasākumi ir citi, un ne režīma maiņa,” norāda premjers.

Ēnu ekonomikas apkarošanas padomē arī tika apspriests, kā uzlabot informācijas apmaiņu starp darba inspekciju un ieņēmumu dienestu, kā arī ierobežot aizdomīgus skaidras naudas darījumus.

24 komentāri