Valdība lemj par krīzes palīdzību uzņēmējiem; algu subsīdijas maksās tikai vakcinētiem darbiniekiem

0 Komentāru

Aptuveni 150 miljonu eiro mēnesī. Tik varētu izmaksāt atbalsta programmas uzņēmējiem, kuri cietuši “stingro” Covid-19 ierobežojumu dēļ. Gaidāmas arī algu subsīdijas, taču tās būs pieejamas tikai vakcinētajiem vai pārslimojušajiem, ziņo TV3 Ziņas.

Ministru kabineta lēmums par stingrākiem ierobežojumiem jeb tā dēvēto “lokdaunu” stājās spējā jau pagājušajā nedēļā. Tas daudziem uzņēmējiem nozīmē ļoti lielas grūtības vai pat pilnībā apturētu darbību, taču kaut kādi lēmumi par atbalsta pasākumiem pieņemti tikai šodien. Uzņēmēju organizācijas jau kritizējušas, ka šai valdībai tā ir ieraksta prakse – novēlota rīcība gan ar ierobežojumiem, gan ar palīdzību.

Gaidāmas divas atbalsta programmas – naudas pārskaitījums apgrozāmajiem līdzekļiem uzņēmumiem, kuri krīzē cietuši, kā arī algu subsīdijas. Tām par periodu no oktobra līdz 30. novembrim varēs kvalificēties gan uzņēmumi par saviem darbiniekiem, gan pašnodarbinātie, bet priekšnosacījums – saņemta vismaz viena vakcīnas deva pret Covid-19 vai pārslimošanas apliecinājums. Atbalsta apmērs ir 50% no ienākumiem, bet ne vairāk par 700 eiro mēnesī, iztrūkstošā algas daļa jāsedz darba devējam.

Lasi vēl – Algu subsīdijas Covid-19 krīzē skartajiem nevakcinētām personām ies secen

Tirdzniecības un rūpniecības kamera kopumā atbalsta valdības piedāvājumu, taču vēlas arī redzēt strauju risinājumu lieliem uzņēmumiem, kuri cietīs miljonos mērāmus zaudējumus, bet, piemēram, apgrozāmu līdzekļu grantiem noteikti 100 000 eiro griesti.

Jānis Endziņš
Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera

“Ja neatrisinās, mēs piedzīvosim to, ko piedzīvojam iepriekšējā viļņa fāzē. Piemēram, man sirds sāp par situāciju, kas “Lido” izveidojās. Īpašnieks Gunārs Ķirsons faktiski nepietiekama atbalsta dēļ krīzē bija spiests daļu sava mūža lolojuma daļēji pārdot. Jādomā par nacionāliem uzņēmumiem.”

Ministru kabinets šodien abas atbalsta programmas apstiprināja. Izmaksas lēstas aptuveni 150 miljonu eiro mēnesī.

Par potenciāli lielāku atbalstu lielākiem uzņēmējiem paredzēts diskutēt, jau redzot, kā programmas darbosies.

Jānis Reirs
finanšu ministrs, “Jaunā Vienotība”

“Redzējām, kas notika pavasara situācijā, par ko esam saņēmuši aizrādījums gan no Valsts kontroles, gan no Fiskālās disciplīnas padomes par to, ka uzņēmumiem, kuriem tas nepienākas, un nozares, kuras pat bija ar izaugsmi, saņēma šo atbalstu. Lai no tādas situācijas izietu, esam saglabājuši sev fleksibilitāti.”

Palīdzībai varēs pieteikties Valsts ieņēmumu dienestā, bet pirms tam vēl jāsaņem Eiropas Komisijas saskaņojums.

Tāpat valdība šodien lēma, ka kultūras pasākumu rīkotāji, kuri atcēluši izrādes vai koncertus vai organizēs tos samazinātam skatītāju skaitam, kad tas būs iespējams, varēs pieteikties biļešu naudas kompensācijām.
0 Komentāru