Valdība centīsies paplašināt 2018. gada fiskālo telpu, kas patlaban aplēsta 60 miljonu eiro apmērā

1 komentārs
Valdība centīsies paplašināt 2018. gada fiskālo telpu, kas patlaban aplēsta 60 miljonu eiro apmērā
Mārtiņš Zilgalvis / f64

Ministru kabinets ķēries pie valsts budžeta plānošanas. Pašlaik aprēķināts, ka valdībai būs pieejami papildu līdzekļi 60 miljonu eiro apmērā.

Lai arī valdība otrdien vēl neskatīja jautājumu par budžeta izdevumu pārskatīšanu, ministrijām uzdots nedēļas laikā nākt klajā ar priekšlikumiem, lai nedaudz ietaupītu. Finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola pastāstīja, ka prognozes turpmākos trīs gadus paredz iekšzemes kopprodukta pieaugumu virs 3%.

“Kopumā ministrijas iesniegušas jaunas politikas iniciatīvas par vairāk nekā 600 miljoniem. Ne visas ir pirmās nepieciešamības lietas, tāpēc ministri izstāstīja, kas būtu tie svarīgākie jautājumi, bez jau valdības pieņemtiem lēmumiem, ka mums ir svarīgi veselības nozarei nodrošināt pietiekamu finansējumu. Ar redzamajiem resursiem veselībai tiktu nodrošināti aptuveni 200 miljoni eiro, kas nozīmē, ka veselības budžets pārsniegs miljardu eiro,” skaidroja ministre.

Finanšu ministrija šonedēļ veidos darba grupas, kurās vērtēs, cik daudz no ministriju pieprasījumiem varēs apmierināt. Piemēram, Labklājības un Veselības ministrijai nedēļas laikā ir jāiesniedz priekšlikums, kā ierobežot sociālā budžeta izdevumus.

TOP komentāri

  • s
    0 0 0

    s

    Visi politiķi, ari ministri lielās, ka ir saistiti ar tautu, zina, kas notiek, mums ir tiešām gudri un pieredzējuši uznēmēji, speciālisti, kas dažādos veidos, arī medijos, iesaka tiešām labus, reālus un pamatotus padomus un idejas, bet tas viss ir ku-kū.Vai nu politiķi ir tik aprobežoti amatos kļuvuši,( jo ievēlē un ieceļ sakarīgus un gudrus, kā viņu CV var lasīt), jo daudzos viņu lēmumos ir-jo sliktāk, sarežģītāk, jo labāk.Tikai kam?Kādam taču ir labi!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl