Vai nodokļu slogs nākamgad kļūs mazāks? Koalīcijas politiķi apsver neapliekamā minimuma celšanu

1 komentārs
Vai nodokļu slogs nākamgad kļūs mazāks? Koalīcijas politiķi apsver neapliekamā minimuma celšanu
ILZE ZVĒRA, F64

Vai nodokļu slogs nākamgad kļūs mazāks? Koalīcijas politiķi vērtē ieceri dubultot ar nodokļiem neapliekamo ienākumu minimumu.

Šobrīd maksimālais neapliekamais minimums strādājošajiem ir 230 eiro, bet pensionāriem – 270 eiro. Turpinot sarunas par nākamā gada valsts budžetu, koalīcijas partijas pirmdien spriedušas par iespēju neapliekamo minimumu nākamgad palielināt līdz 500 eiro.

Tiesa gan, kā norāda nodokļu politikas attīstības komitejas vadītājs Atis Zakatistovs (KPV LV), pagaidām nekādi lēmumi vēl nav pieņemti, un lielāka skaidrība varētu būt nākamajā nedēļā.

“Mēs esam lūguši Finanšu ministrijai līdz nākamajai nedēļai aprēķināt vēlmju saraksta fiskālo ietekmi. Mūsu pamata pieeja ir domāt par lielāko labumu lielākajam cilvēku skaitam, ko var izdarīt par, teiksim tā, zemāko fiskālo ietekmi,” teic Zakatistovs.

Vienlaikus “KPV LV” politiķis norāda, ka koalīcijas partijas joprojām vērtē arī ieceri par minimālās algas celšanu. Pieņemts lēmums ar divām nozarēm turpināt sarunas par pievienotās vērtības nodokļa samazināšanu. Zemāku PVN likmi prasa sabiedriskās ēdināšanas uzņēmumi un grāmatu izdevēji.

1 komentārs