Komentāri

Bankas “Citadele” pārdošana netiks atlikta, un tās akcionāri pieturēsies pie sākotnējā plāna – pēc iespējas ātrāk no valsts sektora atgriezties privātajā sektorā, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” pauda bankas “Citadele” vadītājs Guntis Beļavskis.

Līdz šim valsts ir ieguldījusi bankas “Citadele” stabilizēšanā 377 miljonus eiro. Lielākā daļa no šīs summas jau ir atdota, un bankai valstija vēl ir jāatmaksā apmēram 170 miljoni eiro. Bankas ieguvums no veiksmīgajiem finanšu rādītajiem ir lielāka potenciālo investoru interese un rezultātā – arī lielāka bankas pārdošanas cena.

Šā gada pirmo pusgadu “Citadele” grupa noslēgusi ar 14,4 miljonu eiro neauditēto peļņu, kas ir par 74% vairāk nekā 2013. gada pirmajā pusgadā un par 6% vairāk nekā 2013. gadā kopā. “Šobrīd novērojama stabila un pakāpeniska rezultātu uzlabošanās visos segmentos – rezultātu būtiski neietekmē atsevišķi darījumi vai īstermiņa efekts. Arī eiro ieviešanas ietekme ir bijusi mazāka, nekā sagaidījām,” iepriekš pauda bankas “Citadele” valdes loceklis Aldis Paegle. “Līdz ar to var teikt, ka trīs gadus īstenotais attīstības plāns ir ieviests un sāk nest rezultātus,” viņš norādīja..

“Citadele” grupas neauditētie dati liecina, ka 2014. gada pirmajā pusgadā grupas kopējie aktīvi veidoja 2,6 miljardus eiro. Grupas kredītportfelis – 1,1 miljardu eiro, bet noguldījumu portfelis – 2,2 miljardus eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl