Uzzini, kādas piecas lietas patlaban ir lētākas nekā pirms pandēmijas!

3 komentāri
Uzzini, kādas piecas lietas patlaban ir lētākas nekā pirms pandēmijas!
f64

Ir dzirdēts, ka Covid-19 pandēmijas dēļ viss kļūst dārgāks, kas kopumā ir taisnība, taču ir atsevišķas lietas, kas joprojām ir kļuvušas lētākas, nekā tās maksāja 2020. gada februārī, vēsta “CNN”.

1. Apģērbs

Tā kā pandēmijas sākumā notika pāreja uz attālināto darbu, mainījās arī daudzu cilvēku garderobe, piemēram, uzvalku un lietišķu kleitu vietā arvien vairāk tika dota priekšroka vienkāršākam apģērbam, piemēram, sporta biksēm un T krekliem. Lai gan biroji, restorāni un pārējā pasaule pamazām sāk atkal mazināt ierobežojumus, daži apģērbi joprojām ir lētāki nekā pirms pandēmijas.

Gan vīriešu, gan sieviešu apģērbi kopumā ir lētāki nekā pirms pandēmijas. Vīriešu apģērbs salīdzinājumā ar 2020. gada februāri maksā par 7,2% mazāk, bet sieviešu apģērbs – par 5,9%, liecina ASV Darba statistikas biroja dati. Sieviešu kleitu cenas pandēmijas laikā ir kritušās par 12,1%. Vīriešu uzvalki un sporta mēteļi ir samazinājušies vēl nozīmīgāk. Uzvalki tagad ir par 21,5% lētāki, nekā tie bija 2020. gada februārī.

2. Tranzīts

Vēl viena izmaiņa, kas radās, paliekot mājās – vairs nav masveida tranzīta. Lai gan vakcinācijas aptverei palielinoties, cilvēku kustība aktivizējas, iekšējais masu tranzīts ir par aptuveni 2,9% lētāks, nekā tas bija pagājušā gada februārī.

3. Sporta pasākumi

Sporta pasākumu apmeklējums ir par 1,8% lētāks nekā pirms pandēmijas. Lai arī neliels, tomēr atspaids laikā, kad gandrīz viss pārējais kļūst dārgāks.

4. Mājdzīvnieki

Pieprasījums pēc mājdzīvniekiem un mājdzīvniekiem paredzētām precēm pandēmijas laikā strauji pieauga, jo daudz vairāk cilvēku laiku pavadīja mājās un sailgojās pēc kāda četrkājainā drauga kompānijas. Lai gan līdz ar Covid-19 ierobežojumu mazināšanos cilvēku mobilitāte palielinās, mājdzīvnieku un mājdzīvnieku produktu cenas ir par 1,8% lētākas, nekā tās bija 2020. gada februārī.

5.Veselības aprūpe

Pandēmijas laikā veselības aprūpe kļuvusi vēl svarīgāka nekā iepriekš. Rodas jautājums, kā šajā jomā izdevies izvairīties no cenu pieauguma. Profilaktiskās ārstu vizītes un veselības aprūpe pagājušajā gadā zaudēja savu nozīmi – slimnīcas individuāli atteicās no plānveida pakalpojumiem, kurus iespējams atlikt, primāri koncentrējoties uz neatliekamās medicīniskās un akūtās palīdzības sniegšanu, jo pandēmijas laikā cilvēki vairāk uzturējās mājās. Kopš 2020. gada februāra medicīniskās aprūpes preces, tajā skaitā zāles un citas medicīniskās preces, ir kļuvušas par 2,3% lētākas.

Sadalot specifiskākās kategorijās, zāļu cenu, kas ietver gan recepšu, gan bezrecepšu zāles, cenas samazinājās par 2,2%. Recepšu zāļu cenas vien pēdējā pusotra gada laikā ir pazeminājušās par 2,9%.

3 komentāri