Uz banku uzrauga padomes priekšsēdētāja amatu pieteikušies 25 nozīmīgā amata kārotāji

0 Komentāru
Uz banku uzrauga padomes priekšsēdētāja amatu pieteikušies 25 nozīmīgā amata kārotāji
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Valsts kancelejā saņemti 25 pieteikumi konkursā uz banku uzrauga Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padomes priekšsēdētāja amatu, informēja Valsts kancelejā.

Pirmajā kārtā konkursa komisija, ko vada Valsts kancelejas direktors Jānis Citskovskis, izvērtēs pretendentu atbilstību Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) likumā noteiktajām FKTK padomes priekšsēdētāja amata prasībām, pamatojoties uz pretendentu iesniegtajiem dokumentiem.

Uz konkursa otro kārtu izvirzītie pretendenti klātienē skaidros savu motivāciju ieņemt vakanto amatu, pieredzi un izpratni finanšu vadībā, finanšu un kapitāla tirgus vai tā uzraudzības vai noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas un terorisma un proliferācijas finansēšanas novēršanas jomā un organizācijas vadībā, kā arī prezentēs savu redzējumu par FKTK prioritātēm. Vienlaikus tiks novērtētas komunikācijas, argumentācijas un prezentācijas prasmes, kā arī angļu valodas zināšanas.

Savukārt par pretendentiem, kuri tiks virzīti uz trešo kārtu, komisijas priekšsēdētājs pieprasīs Valsts drošības dienestam sniegt atzinumu par viņu atbilstību normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, lai saņemtu pielaidi valsts noslēpumam. Trešajā kārtā tiks novērtētas konkursantu vadības kompetences: pārmaiņu vadīšana, lēmumu pieņemšana, stratēģiskais redzējums, komandas vadīšana, rezultātu sasniegšana.

Kandidātam jābūt ar nevainojamu reputāciju, tiek prasīta arī vismaz piecu gadu darbības pieredze organizācijas vadītāja amatā, kā arī pieredze finanšu un kapitāla tirgus, tā uzraudzības vai noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizācijas novēršanas jomā. Priekšsēdētāju pēc Ministru kabineta ieteikuma amatā apstiprina Saeima. Savukārt pēc FKTK padomes priekšsēdētāja ieteikuma, saskaņojot ar finanšu ministru un Latvijas Banku, tiks izvēlēti arī pārējie divi padomes locekļi, kurus amatā būs jāapstiprina Saeimai.

FKTK padomes priekšsēdētājs jāievēl līdz oktobrim. Pretendentu atlases un atbilstības izvērtēšanas komisijas sastāvā ir finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), Latvijas Bankas padomes loceklis Mārtiņš Kazāks, Valsts drošības dienesta priekšnieks Normunds Mežviets un Finanšu izlūkošanas dienesta vadītāja Ilze Znotiņa. Finanšu un kapitāla tirgus komisijas vadītāja amats vakants kļuva pēc tam, kad atlūgumus iesniedza līdzšinējais vadītājs Pēters Putniņš un viņa vietniece Gunta Razāne. Šobrīd komisijai ir pagaidu vadība.

0 Komentāru