”Swedbank” pirmajā pusgadā nopelna 59 miljonus eiro

Komentāri
”Swedbank” pirmajā pusgadā nopelna 59 miljonus eiro
Foto: LETA

”Swedbank Latvija” šā gada pirmajos sešos mēnešos strādāja ar 59 miljonu eiro peļņu, liecina jaunākie bankas finanšu dati.

Iepriekšējā gada pirmajā pusgadā finanšu rezultāts bija 49 miljonu eiro peļņa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Banku sektors šobrīd ir gatavs piedāvāt vairāk naudas kreditēšanā, tomēr to bremzē uzņēmumu piesardzība par saviem nākotnes plāniem, stāstīja ”Swedbank” vadītājs Latvijā Māris Mačinskis.

”Privātpersonu biznesā redzam lielāku klientu interesi par mājokļu kreditēšanu. [..] Ikdienas pakalpojumos turpinās klientu paradumu maiņa – cilvēki arvien vairāk izvēlas ikdienas lietas paši darīt internetbankā vai telefoniski un filiāle kļūst vieta konsultācijai par sarežģītākiem pakalpojumiem,” viņš pauda.

Jaunās kreditēšanas apjoms šī gada pirmajos sešos mēnešos sasniedza 268 miljonus eiro, tomēr uzņēmumu pieprasījums pēc jauna finansējuma saglabājās zems. Kredītu kopapjoms pirmā pusgada beigās bija 3218 miljoni eiro.

Ukrainas-Krievijas konflikta ietekme tiešā veidā iespaidu nav atstājusi, tomēr daļa klientu nogaida ar investīciju veikšanu un sava biznesa paplašināšanu.

Aktivitātes pieaugumu var novērot hipotekārās kreditēšanas tirgū, kur kreditēšanas apjomi, salīdzinot ar iepriekšējā gada pirmo pusgadu, ir pieauguši par aptuveni 22%, apkopojusi banka.

Noguldījumu apjoms pirmajā pusgadā ir pieaudzis par 12 procentiem salīdzinot ar līdzīgu laika posmu gadu iepriekš. Depozītu portfelis otrā ceturkšņa beigās sasniedza 3166 miljonus eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl