“Swedbank” atgādina: stājas spēkā nākamie kodu karšu lietošanas ierobežojumi

2 komentāri
“Swedbank” atgādina: stājas spēkā nākamie kodu karšu lietošanas ierobežojumi
POSTIMEES/SCANPIX

No ceturtdienas, 7. marta, stājas spēkā jau otrais “Swedbank” dienas maksājumu limits, informē bankas Mediju attiecību vadītājs Jānis Krops.

Tas nozīmē, ka līdzšinējo 100 eiro vietā tagad ar kodu karti vienas dienas ietvaros varēs apstiprināt maksājumus par kopējo summu līdz 50 eiro.

Vienlaikus no 7. marta tiks slēgta arī iespēja autorizēties “Swedbank” mobilajā lietotnē, izmantojot kodu karti.

Iepriekš vēstīts, ka līdz ar stingrākām Eiropas Savienības prasībām attiecībā uz klientu digitālu autentifikāciju šī gada 9. septembrī “Swedbank” pārtrauks kodu karšu izmantošanu. Lai novērstu risku, ka daļa klientu nokavē slēgšanas brīdi, jau no šī gada sākuma pakāpeniski tiek ieviesti kodu karšu lietošanas ierobežojumi.

Ar kādiem vēl ierobežojumiem jārēķinās pārejas laikā?

Maksājumu drošības prasības palielinājušas arī starptautiskās norēķinu karšu maksājumu organizācijas VISA un MasterCard. Lai tās izpildītu, no 1. aprīļa “Swedbank” kodu kartes kā pirkuma apstiprinājumu karšu darījumiem internetā vairs nevarēs izmantot. Ierobežojumi attiecas uz pirkumiem internetveikalos, kuri izmanto VISA un MasterCard izstrādāto interneta pirkumu drošības sistēmu “3D Secure” (šos tirgotājus var atpazīt pēc mājaslapā ievietotajiem Verified by VISA un MasterCard SecureCode logotipiem).

Savukārt nākamais un noslēdzošais internetbankas maksājumu limits tiks ieviests 6. jūnijā, kad ar “Swedbank” kodu karti varēs pārskaitīt vien 20 eiro dienā.

“Swedbank” aicina klientus pēc iespējas agrāk sākt izmantot Smart-ID, kas esot ērtākā alternatīva.

Klienti, kuri kodu kartes nomaiņai vēlas saņemt atbalstu klātienē, vēl līdz 15. martam īpaši aicināti apmeklēt kodu karšu migrācijai pielāgoto filiāli Ķīpsalā, “Swedbank” centrālajā ēkā, Balasta dambī 15, kur tiek sniegtas konsultācijas par Smart-ID un citiem internetbankas autentifikācijas līdzekļiem.

Apmeklējot filiāli, jāatceras paņemt līdzi kodu karti un personu apliecinošu dokumentu – pasi vai personas apliecību (eID).