Sākotnējā izmeklēšana: “Swedbank” pārtraukusi attiecības ar aizdomīgajiem klientiem

0 Komentāru
Sākotnējā izmeklēšana: “Swedbank” pārtraukusi attiecības ar aizdomīgajiem klientiem
ILZE ZVĒRA, F64

“Swedbank” ne vēlāk kā 2017. gada maijā pārtraukusi attiecības ar klientiem, caur kuru kontiem notikušas transakcijas, kas izraisījušas aizdomas par naudas atmazgāšanu, par ko ziņoja Zviedrijas sabiedriskā televīzija SVT, sākotnējā izmeklēšanā secinājusi finanšu izmeklēšanas un datu analīzes kompānija “Forensic Risk Alliance “, kurai “Swedbank” uzticējusi veikt izmeklēšanu par šīm aizdomām.

“Forensic Risk Alliance” analizējusi bankas sniegtos datus par 50 klientu kontiem, taču ne visos gadījumos spējusi noteikt, kas bijis iniciators attiecību ar klientiem pārtraukšanai. Konstatēts, ka dažos gadījumos no datubāzes dzēsti dati.

Turpmākajā izmeklēšanā “Forensic Risk Alliance” plāno sīkāk pētīt “Swedbank” un aizdomīgo klientu attiecības.

Zviedrijas “Swedbank” uzraudzības padome pēc “Forensic Risk Alliance” sākotnējās izmeklēšanas rezultātu izskatīšanas paziņojusi, ka pilnībā uzticas bankas vadītājai Birgitei Bonnesenai un viņas spējām bankā vadīt cīņu pret naudas atmazgāšanu, paziņojis padomes priekšsēdētājs Larss Idemarks.

Savukārt Bonnesena uzdevusi bankā izveidot specializētu finanšu izlūkošanas struktūrvienību.

Jau ziņots, ka starp Zviedrijas sabiedriskās televīzija SVT vēstījusi par aizdomām, ka starp “Danske Bank” un “Swedbank” Baltijas struktūrvienībām laikā no 2007. līdz 2015.gadam plašā apmērā un sistemātiski notikuši aizdomīgi pārskaitījumi, kuru kopējā summa sasniegusi vismaz 40 miljardus Zviedrijas kronu (3,8 miljardi eiro). Aptuveni 50 klientu skaitā bijušas ārzonas kompānijas un korporatīvie klienti, kas neveic reālu uzņēmējdarbību.

0 Komentāru