Saistībā ar “Covid-19” izplatību VID seko līdzi nodokļu nomaksai transporta un viesmīlības sektorā

14 komentāri
Saistībā ar “Covid-19” izplatību VID seko līdzi nodokļu nomaksai transporta un viesmīlības sektorā
DMITRIJS SUĻŽICS, F64

Saistībā ar jaunā koronavīrusa “Covid-19” izplatību Valsts ieņēmumu dienests (VID) seko līdzi nodokļu nomaksai transporta un viesmīlības sektorā, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja VID ģenerāldirektore Ieva Jaunzeme.

“Transporta sektors un viesmīlības sektors tiek ietekmēti no koronavīrusa. Mēs turam roku uz pulsa – tiklīdz būs kādas problēmas, ziņosim Finanšu ministrijai un tālāk valdībai,” teica VID vadītāja.

Lasi vēl: Latvijā apstiprināti jau seši saslimšanas gadījumi ar ”Covid-19”

Vienlaikus Jaunzeme atzīmēja, ka atbilstoši jaunākajiem datiem nodokļu ieņēmumi pildās labi. “Tādā ziņā nav bažu, bet nebija jau arī tāda situācija līdz pat martam, kad redzam, ka koronavīruss ir atnācis līdz mums,” viņa sacīja.

Pēc VID ģenerāldirektores minētā, tostarp īpaši labi pildās iedzīvotāju ienākuma nodoklis un valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas, kā arī pievienotās vērtības nodoklis iekasēts atbilstoši plānam.

Jau vēstīts, ka Latvijā līdz šim sešiem cilvēkiem apstiprināta saslimšana ar “Covid-19”, no tiem pēdējie pieci sestdien, 7. martā, atgriezušies no Itālijas ar vienu reisu – “airBaltic” reisu “BT-630” no Milānas.

Patlaban zināms, ka pirmā šī reisa pasažiere, kurai apstiprināts “Covid-19”, bija devusies ceļojumā uz Itālijas kūrortu Červinjā, kas atrodas Itālijas ziemeļos netālu no Šveices robežas. Uz šo kūrortu viņa bija devusies tūristu grupā no 29. februāra līdz 7. martam.

No lidostas mājup sieviete devusies ar privāto transportlīdzekli un kopā ar viņu bijuši divi ģimenes locekļi. “Covid-19” konstatēts arī vienam sievietes ģimenes loceklim, ar ko kopā atceļots no Itālijas.

Kopumā infekcijas skartajā reisā bijuši 39 pasažieri, tostarp 25 no Latvijas. Mediķi uzsver, ka visiem šajā reisā lidojušajiem būtu nosakāma stingra mājas karantīna divu nedēļu garumā ģimenes ārsta uzraudzībā.

Latvijā pirmais “Covid-19” gadījums tika reģistrēts 2. martā. Sieviete, kas ir rīdziniece, 29. februārī ielidoja no Minhenes, pirms tam ceļojot vīrusa skartajā Itālijas reģionā. Saslimšana sievietei bija vieglā formā un jau 3. martā, ņemot vērā, ka atkārtotās analīzes bija negatīvas, slimniece tika izrakstīta no slimnīcas un turpināja ārstēšanos mājās.

Latvijā īpaši piesardzības pasākumi ir attiecināti uz personām, kuras ir atgriezušās no Itālijas, Japānas, Singapūras, Dienvidkorejas, Irānas un Ķīnas.

Personām, kuras ir atgriezušās no minētajām teritorijām un kurām 14 dienu laikā pēc atgriešanās ir parādījušies viegli saslimšanas simptomi – paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums -, ir jāzvana uz 113.

Vairāk par tematu – raidījuma “900 sekundes” intervijā