Komentāri
Saeima steigs labot pieļautās kļūdas; šodien paredzēts pieņemt Kučinska piedāvātās izmaiņas

Iepriekš pieļautās kļūdas lēmumos par nodokļiem šodien ar steigu labos Saeima. Pirmajā lasījumā paredzēts pieņemt premjera Māra Kučinska pagājušajā nedēļā piedāvātās izmaiņas.

Patlaban spēkā esošie likumi paredz, ka nākamgad būs jāmaksā minimālās sociālās iemaksas, bet mikrouzņēmumu nodokļa likme tiks samazināta līdz 5%. Tomēr Premjers ir rosinājis atteikties no minimālajām iemaksām un likmi mikrouzņēmumiem paaugstināt līdz 15%.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ar šādiem priekšlikumiem nav mierā koalīcijas partija ”Vienotība”. Tā rosina ļaut mazākiem mikrouzņēmumiem izvēlēties – maksāt mazāku likmi un minimālās sociālās iemaksas vai arī maksāt 15% apgrozījuma. Partija arī rosina tikai atlikt minimālo sociālo iemaksu ieviešanu, nevis atcelt pavisam.

Gan premjers, gan finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola atzinuši, ka daļa “Vienotības” priekšlikumu ir pieņemami, tomēr vienošanos nav izdevies panākt. Tas nozīmē, ka valdības vadītājam būs jācer uz opozīcijas balsīm, un tas jau radījis šaubas par valdības rīcībspēju. Galīgo lēmumu Saeima plāno pieņemt nākamnedēļ.

Lasi vēl