Saeimā iesniegts nākamā gada budžeta portfelis! Ko varētu sagaidīt 2018. gadā?

Komentāri

Simboliskajā brūnās ādas portfelī no Finanšu ministrijas uz Saeimu trešdien, 11. oktobrī, tika nogādāts nākamā gada valsts budžeta projekts.

Kā vispareizāk dalīt valsts naudu un vai ko mainīt valdības plānā, – par to tagad būs iespēja lemt Saeimas deputātiem. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šoreiz deputātiem gan nebūšot iespējas tieši piešķirt naudu saviem vēlētājiem tā dēvētajās deputātu kvotās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

2018. gada budžets finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai ir pēc kārtas otrais. Turpinot pērn sākto praksi, arī šogad tas Saeimā netika iesniegts papīra formātā, bet gan elektroniski – saglabāts zibatmiņā.

Budžeta nešanu uz Saeimu 1997. gadā aizsāka Roberts Zīle. Kopš tā laika tradīcija izlaista vienu reizi, kas Latvijai izrādījusies liktenīga.

Dana Reizniece – Ozola
Finanšu ministre

Leģenda stāsta, ka vienīgajā gadā, kad ministres neatnesa budžetu, valstī sākās krīze. Tā kā nākamgad krīzes nebūs, valsts attīstīsies.

Ināra Mūrniece
Saeimas priekšsēdētāja

Deputāti var iesniegt savus priekšlikumus, bet papildu fiskālās telpas deputātu priekšlikumiem nav. Deputāti var piedāvāt jau piešķirto naudu efektīvāk izmantot.

Mūrnieces solījumi gan nepārliecina opozīciju, kas uzskata, ka savējo atbalstīšanai tiks atrasti citi veidi.

Juris Viļums
Saeimas deputāts

Neticu, ka nebūs kvotu, tās noteikti ir noslēptas atsevišķu ministriju pozīcijās.

Nākamā gada budžetā lielākais papildu finansējums – 200 miljonu eiro – ir veselības aprūpei, tā kopējai summai pirmo reizi Latvijas vēsturē pārsniedzot 1 miljardu. Savukārt aizsardzībai piešķirtie papildus vairāk nekā 100 miljoni nodrošinās, ka kopējais finansējums nozarei sasniegs NATO prasītos divus procentus no iekšzemes kopprodukta.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl