Saeimā iesniegts nākamā gada budžeta portfelis! Ko varētu sagaidīt 2018. gadā?

Komentāri

Simboliskajā brūnās ādas portfelī no Finanšu ministrijas uz Saeimu trešdien, 11. oktobrī, tika nogādāts nākamā gada valsts budžeta projekts.

Kā vispareizāk dalīt valsts naudu un vai ko mainīt valdības plānā, – par to tagad būs iespēja lemt Saeimas deputātiem. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, šoreiz deputātiem gan nebūšot iespējas tieši piešķirt naudu saviem vēlētājiem tā dēvētajās deputātu kvotās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

2018. gada budžets finanšu ministrei Danai Reizniecei-Ozolai ir pēc kārtas otrais. Turpinot pērn sākto praksi, arī šogad tas Saeimā netika iesniegts papīra formātā, bet gan elektroniski – saglabāts zibatmiņā.

Budžeta nešanu uz Saeimu 1997. gadā aizsāka Roberts Zīle. Kopš tā laika tradīcija izlaista vienu reizi, kas Latvijai izrādījusies liktenīga.

Dana Reizniece – Ozola
Finanšu ministre

Leģenda stāsta, ka vienīgajā gadā, kad ministres neatnesa budžetu, valstī sākās krīze. Tā kā nākamgad krīzes nebūs, valsts attīstīsies.

Ināra Mūrniece
Saeimas priekšsēdētāja

Deputāti var iesniegt savus priekšlikumus, bet papildu fiskālās telpas deputātu priekšlikumiem nav. Deputāti var piedāvāt jau piešķirto naudu efektīvāk izmantot.

Mūrnieces solījumi gan nepārliecina opozīciju, kas uzskata, ka savējo atbalstīšanai tiks atrasti citi veidi.

Juris Viļums
Saeimas deputāts

Neticu, ka nebūs kvotu, tās noteikti ir noslēptas atsevišķu ministriju pozīcijās.

Nākamā gada budžetā lielākais papildu finansējums – 200 miljonu eiro – ir veselības aprūpei, tā kopējai summai pirmo reizi Latvijas vēsturē pārsniedzot 1 miljardu. Savukārt aizsardzībai piešķirtie papildus vairāk nekā 100 miljoni nodrošinās, ka kopējais finansējums nozarei sasniegs NATO prasītos divus procentus no iekšzemes kopprodukta.

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl