Saeimā iesniegs nākamā gada valsts budžeta likumprojektu

0 Komentāru
Saeimā iesniegs nākamā gada valsts budžeta likumprojektu
OKSANA DŽADANA, F64

Finanšu ministrs Jānis Reirs (JV) no Finanšu ministrijas (FM) uz Saeimu 14.oktobrī nesīs budžeta portfeli, lai jau tradicionāli nodotu valdības sagatavoto nākamā gada valsts budžeta likumprojektu izskatīšanai parlamentā, pavēstīja FM pārstāvji.

Budžeta portfeli Reirs no FM nesīs plkst.8.10, bet budžeta likumprojekta un tā pavadošo likumprojektu iesniegšanas pasākums parlamentā notiks plkst. 8.20, Saeimas nama Lielajā vestibilā.

Budžeta portfeļa nešana no FM uz Saeimu ir tradīcija, kas tika aizsākta 1997.gadā. Šogad portfelis tiks nests jau 24. reizi. Tradīciju ieviesa toreizējais finanšu ministrs Roberts Zīle (NA). Viņš atvēlēja personīgo darba portfeli, lai Saeimā nogādātu 1998.gada budžetu.

Šogad finanšu ministrs uz Saeimu dosies ar jaunu budžeta portfeli, ko FM dāvinājis Reirs. Tā autors ir tēlnieks Ivars Drulle. Jaunais portfelis simbolizēšot rūpniecību un viedo reindustrializāciju, tas esot inovatīvs, izgatavots Latvijā no vietējiem materiāliem.

2022.gada valsts budžeta izdevumi ir 12,406 miljardi eiro, bet ieņēmumi 10,663 miljardi eiro. Savukārt pirmajā gadā, kad portfelis tika nogādāts Saeimā, izdevumu apmērs bija 1,3 miljardi latu jeb aptuveni 1,8 miljardi eiro.

FM pārstāvji informēja, ka Reirs ir vienīgais finanšu ministrs, kurš budžeta portfeli uz Saeimu nesīs jau sesto reizi. Savukārt ministri, kuri šo tradīciju pildījuši katrs četras reizes, ir Oskars Spurdziņš un Andris Vilks.

0 Komentāru