Saeima galīgajā lasījumā sākusi lemt par 2021. gada budžetu

3 komentāri

Saeima galīgajā lasījumā sākusi lemt par nākamā gada budžetu. Līdz šim izskatīta tikai neliela daļa no vairākiem simtiem priekšlikumu. Un politiķi pieļauj, ka budžeta pieņemšana var ieilgt līdz nākamajai nedēļai.

Darbs nav raits, jo, galvenokārt, opozīcjas deputāti izvērš plašas debates. Viņi koalīciju kritizē par sasteigtiem lēmumiem un aicina paredzēt vismaz sešu mēnešu pārejas periodu pirms celt jebkādus nodokļus.

“Palicis ir mazāk nekā pusotrs mēnesis līdz 1. janvārim. Manuprāt, nav normāla situācija tā, ka šīs te nodokļu izmaiņas tiek dzītas tādā nenormālā tempā, tieši pie budžeta,” pauž Saeimas deputāte Jūlija Stepaņenko.

“Es vēlos atgādināt, ka komisijā kopumā par likumprojektiem debatējām sešas dienas, notika plašas diskusijas, un komisijas vairākums šo trešo priekšlikumu neatbalstīja,” saka deputāts Mārtiņš Šteins (AP).

Deputātiem vēl jālemj par visstrīdīgākajām izmaiņām – obligāto minimālo sociālo iemaksu ieviešanu un jaunu regulējumu alternatīvajiem nodokļu režīmiem. Jaunajā budžetā vislielākais papildu finansējums atvēlēts mediķu algu celšanai. Kopumā plānoti 10,8 miljardu eiro izdevumi, bet ieņēmumi – 9,6 miljardi. Defīcīts paredzēts 3,9% apmērā no iekšzemes kopprodukta.