Komentāri
Šā gada lielākie kredītdevēji “Swedbank” un “SEB banka”
Foto: EPA/LETA

Latvijas banku sektorā visvairāk finansējuma kredītos izsniegušas “Swedbank”, “SEB banka” un “Nordea” bankas Latvijas filiāle, liecina Latvijas Komercbanku asociācijas publicētā informācija par Latvijas banku sektora izsniegtajiem kredītiem šogad pirmajā ceturksnī.

“Swedbank” šogad marta beigās kredītos bija izsniegusi 3,374 miljardus eiro, kas ir par 2,8% mazāk nekā 2013.gada beigās un par 9,3% mazāk nekā pērn pirmā ceturkšņa beigās.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“SEB banka” šogad pirmā ceturkšņa beigās kredītos bija izsniegusi 2,662 miljardus eiro, kas ir par 4,3% mazāk nekā pagājušā gada beigās un par 5% mazāk nekā pērn pirmā ceturkšņa beigās.

“Nordea” bankas Latvijas filiāle marta beigās kredītos bija izsniegusi 2,533 miljardus eiro, kas ir par 0,9% mazāk nekā pērn gada beigās un par 2,4% mazāk nekā 2013.gada marta beigās.

Ceturtajā vietā pēc izsniegto kredītu apmēra marta beigās bija “DNB banka”, kas bija izsniegusi kredītos 1,858 miljardus eiro. Ceturkšņa laikā “DNB bankas” kredītportfelis sarucis par 1,9%, bet gada griezumā tas samazinājies par 6,6%.

“Rietumu banka” marta beigās kredītos izsniegusi 1,999 miljardus eiro, kas bija par 9,2% mazāk nekā 2013.gada nogalē un par 5,5% vairāk nekā pērn marta beigās.

Sestā lielākā pēc izsniegto kredītu apmēra pirmā ceturkšņa beigās bija banka “Citadele” – 1,033 miljardi eiro, septītā – “ABLV Bank” – 816,784 miljoni eiro, astotā – “Danske Bank” filiāle Latvijā – 302,557 miljoni eiro, devītā – “Norvik banka” – 220,296 miljoni eiro, bet desmitnieku noslēdz “PrivatBank”, kuras kredītportfelis šogad pirmā ceturkšņa beigās bija 135,784 miljoni eiro.

Kopumā Latvijas Banku sektors šogad pirmā ceturkšņa beigās kredītos bija izsniedzis 14,871 miljardu eiro. Ceturkšņa laikā kredītportfelis sarucis par 4,8%, bet kopš pērnā marta tas samazinājies par 10,2%.

No kopējā kredītportfeļa šogad marta beigās 8,769 miljardi eiro bija izsniegti uzņēmumiem, bet 6,06 miljardi eiro – privātpersonām, tai skaitā 4,934 miljardi eiro bija kredīti privātpersonām rezidentiem mājokļa iegādei.

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

TOP produkti, ko iesaka eksperti matu kopšanai augustā!

Vasara šogad Latvijā nav bijusi tā svelmainākā, taču tas nenozīmē, ka Taviem matiem nav nepieciešama īpaša – vasaras sezonas – kopšana. Galvasrota jāpasargā gan no ultravioletā starojuma, gan vēja ietekmes. Aplūko ekspertu ieteikumus – kādus produktus labāk izmantot, lai sasniegtu vislabāko rezultātu!

Lasi vēl