Rosina par 300 miljoniem eiro palielināt līdzekļu apjomu neparedzētiem gadījumiem

1 komentārs
Rosina par 300 miljoniem eiro palielināt līdzekļu apjomu neparedzētiem gadījumiem
Foto: pixabay.com

Finanšu ministrija (FM) rosinās valdību par 300 miljoniem eiro palielināt līdzekļu apjomu budžeta programmā “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, informēja FM pārstāvji.

Ministrija sagatavojusi Ministru kabineta rīkojuma projektu, kas paredz šī gada budžetā vēl par 300 miljoniem eiro palielināt līdzekļus neparedzētiem gadījumiem, lai atbilstoši situācijai operatīvi reaģētu un piešķirtu nepieciešamo finansējumu nozaru ministriju pieteiktajiem pasākumiem Covid-19 izplatības seku mazināšanai un pārvarēšanai.

Finansējums tiks piešķirts atbilstoši faktiskajai nepieciešamībai, norāda FM pārstāvji.

“Patlaban pieejamais līdzekļu neparedzētiem gadījumiem atlikums ir 37,1 miljons eiro, tomēr jāņem vērā, ka būs nepieciešami papildu līdzekļi saskaņā ar pieņemtajiem valdības lēmumiem, kā arī vairāki nozaru ministriju pieprasījumi atrodas saskaņošanas procesā, jau šobrīd pārsniedzot pieejamo resursu apmēru,” skaidroja FM pārstāvji.

Jau ziņots, ka no valsts budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” šogad otrajā ceturksnī piešķirti 614,29 miljoni eiro, liecina Fiskālās disciplīnas padomes apkopotā informācija.

Sākotnēji šā gada budžetā līdzekļi neparedzētiem gadījumiem bija paredzēti 26,7 miljonu eiro apmērā, tomēr Covid-19 izraisītās krīzes dēļ valdība pieņēma vairākus lēmumus palielināt finansējumu šajā programmā, tādējādi tā sasniegusi 1,626 miljardus eiro.

Šogad otrajā ceturksnī kopumā tika apmierināti 99 līdzekļu pieprasījumi neparedzētiem gadījumiem par kopējo summu 614 294 210 eiro.

Budžeta programma “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” ir paredzēta, lai segtu budžetā neparedzētus izdevumus katastrofu un dabas stihiju seku novēršanai, to radīto zaudējumu kompensēšanai, valsts pārvaldes uzdevumu nodrošināšanai gadījumos, ja netiek izpildītas līgumsaistības un no sadarbības partnera tiek iekasēts vai ieturēts līgumsods vai procentu maksājums par saistību neizpildi, kā arī citiem neparedzētiem gadījumiem un valstiski īpaši nozīmīgiem pasākumiem.

1 komentārs