Rimšēvičs pirmajā preses konferencē Latvijas Bankā pusotra gada laikā pauž, ka nemet ēnu uz institūcijas reputāciju

2 komentāri
Rimšēvičs pirmajā preses konferencē Latvijas Bankā pusotra gada laikā pauž, ka nemet ēnu uz institūcijas reputāciju
OKSANA DŽADANA, F64

Pēc ilgākās prombūtnes publiskajā telpā atkal iznācis korupcijā apsūdzētais Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Bija sasaukta savulaik tradicionālā centrālās bankas preses konference. Rimšēvičs tajā nepiekrita, ka, pasākumu vadot, mestu ēnu pār iestādes reputāciju.

Piektdiena un Latvijas Bankas prezidenta preses konference pirms gadiem diviem nešķistu nekas ārpus kārtas. Šādi pasākumi agrāk notika regulāri, ik pēc dažiem mēnešiem centrālās bankas vadītājs informēja par eirozonas un Latvijas tautsaimniecības aktivitātēm. Tagad gan Ilmāram Rimšēvičam celtas apsūdzības smagos noziegumos.

Nedēļas sākumā, kad žurnālisti saņēma informāciju par gaidāmo pirmo regulāro Latvijas Bankas preses prezidenta konferenci pusotra gada laikā, jau bija skaidrs, ka tā nebūs standarta.

Ilgais pārtraukums skaidrojums ar to, ka Rimšēvičam bija liegts pildītas Latvijas Bankas prezidenta pienākumus, taču Eiropas Savienības tiesā viņam šo drošības līdzekli izdevās atcelt. Jau pirms preses konferences divas sievietes pie centrālās bankas izvērsa nelielu protesta akciju pret Rimšēviču. Viena turēja rokās plakātu. Tas vizuāli bija līdzīgs “Indriķa Latvieša”, kas ir autora pseidonīms, romāna noformējumam.

Kā jau tas ierasts, savā regulārajā preses konferencē centrālās bankas vadītājs informēja par jaunākajām makroekonomikas prognozēm. Inflāciju banka šogad prognozē līdzšinēja 2,9% līmenī, bet ekonomikas izaugsmes prognoze samazināta no 3,5 līdz 2,9%.

Tomēr žurnālisti jautājumos Rimšēvičam gan pamatā pievērsās viņa kriminālprocesam un publiskajam tēlam. Uz jautājumu, vai viņam nešķiet, ka šī preses konference kā smagos noziegumos apsūdzētas personas vadībā met ēnu uz visu centrālās bankas institūciju, viņš atbildēja: “Man nešķiet. Esmu vairākkārtīgi uz šo jautājumu atbildējis. Es neko nelikumīgu neesmu darījis.”

Uz jautājumu, vai viņš ir ņēmis kukuļus vai piekritis ņemt kukuļus attiecībā uz “ABLV banku” Rimšēviča atbilde arī bija noliedzoša: “Protams, ka ne! Es noraidu visas aizdomas un jebkādas apsūdzības.”

Vienā brīdī līdzīgu plakātu kā pie ieejas redzēto izritināja kāda preses konferences apmeklētāja. Bankas darbinieki par to gan nelikās ne zinis: “Es jūtos tā, ka jūs šobrīd vienkārši reklamējat vienu grāmatu.”

Latvijas Bankas vadītājs arī atzina, ka, visticamāk, aizvada pēdējo termiņu amatā: “Es nekādas cerības pēc šādas nomelnošanas kampaņas par pārvēlēšanu amatā neloloju. Domāju aizstāvēties, ja tāda nepieciešamība būs, arī tiesā.”

Rimšēviča amata pilnvaru termiņš Latvijas Bankas prezidenta amatā beidzas decembrī.

Plašāk par tēmu – TV3 Ziņu sižetā