Reirs: Nākamā gada budžetā nav paredzēts celt minimālo algu

2 komentāri
Reirs: Nākamā gada budžetā nav paredzēts celt minimālo algu
FOTO: Flickr

Nākamā gada budžetā nav paredzēta minimālās algas celšana, piektdien preses konferencē pēc valdības ārkārtas sēdes sacīja finanšu ministrs Jānis Reirs (JV).

Ministrs norādīja, ka šogad minimālā alga jau ir paaugstināta no 430 eiro līdz 500 eiro. Finanšu ministrija turpina sarunas ar sociālajiem partneriem par iespējām nākotnē paaugstināt minimālo algu.

Jau ziņots, ka nākamgad plānots paaugstināt neapliekamo minimumu.

Viena no valdības galvenajām prioritātēm nodokļu jomā ir darbaspēka nodokļu sloga mazināšana. 2021.gadā veikto darbaspēka nodokļu izmaiņu rezultātā tika mazināts darbaspēka nodokļu slogs (nodokļa ķīlis) zemu ienākumu saņēmējiem, kas gan joprojām ir nedaudz augstāks nekā pārējās Baltijas valstīs. Lai turpinātu mazināt darbaspēka nodokļu slogu zemu ienākumu saņēmējiem un uzlabotu uzņēmumu konkurētspēju Baltijas valstu starpā, ir nepieciešams turpināt paaugstināt ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamo minimumu, vienlaikus paaugstinot neapliekamo minimumu arī pensionāriem.

Attiecīgajām izmaiņām 2022.gadā plānoti 93,8 miljoni eiro, paredzot, ka neapliekamais minimums no nākamā gada 1.janvāra būs 350 eiro, bet no 1.jūlija – 500 eiro mēnesī.

2 komentāri