Razāne neizslēdz iespēju piedalīties konkursā uz FKTK padomes locekļa amatu

0 Komentāru
Razāne neizslēdz iespēju piedalīties konkursā uz FKTK padomes locekļa amatu
EDIJS PĀLENS, LETA

Gunta Razāne, kuras atkāpšanos no Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) vadītāja vietnieces amata nupat pieņēmusi Saeimas komisija, neizslēdz iespēju piedalīties konkursā uz jauno FKTK padomes locekļa amatu, viņa apliecināja LNT Ziņām.

Viņas lēmums par dalību konkursā būs atkarīgs no tā prasībām.

Jau vēstīts, ka Saeimas budžeta komisija nesagādāja pārsteigumu un gandrīz vienbalsīgi pieņēma FKTK vadītāja Pētera Putniņa un viņa vietnieces Guntas Razānes atlūgumus, kas paredz atstāt amatu no 15. jūlija, pretī saņemot dāsnas kompensācijas.

Lai svarīgais krēsls ilgi nepaliktu tukšs, uz karstām pēdām Latvijas Banka kopā ar finanšu ministru izvirzījusi FKTK pagaidu vadītāju – tā būs FKTK Uzraudzības departamenta Monetāro finanšu iestāžu darbības analīzes daļas vadītāja Kristīne Cernaja-Mežmale.

Viņa vadīs svarīgo banku, apdrošinātāju un citu finanšu kompāniju uzraudzības komisiju tik ilgi, kamēr ko kursa kārtībā netiks izraudzīta jauna FKTK padome.

Razāne komisijas sēdē atzina, ka reformas finanšu sektora uzraudzībā ir nepieciešamas. Savukārt Putniņš uz komisijas sēdi neieradās un līdz ar to lēmumu atkāpties nekomentēja.

0 Komentāru