“PNB bankas” liktenis tiks izšķirts nākamnedēļ

1 komentārs
“PNB bankas” liktenis tiks izšķirts nākamnedēļ
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Vai “PNB Banka”, kuras darbība apturēta kopš augusta vidus, ir atzīstama par maksātnespējīgu? Kredītiestādes likteni izlems nākamnedēļ. Tiesa pirmdien izskatīja banku uzrauga prasību atzīt “PNB banku” par maksātnespējīgu, bet lēmumu vēl nepieņēma. Tas būs zināms nākamajā ceturtdienā.

Pieteikumu sākt “PNB bankas” maksātnespējas procesu tiesā iesniegusi Finanšu un kapitāla tirgus komisija (FKTK), kas 15. augusta vakarā liedza bankai turpināt sniegt finanšu pakalpojumus.

Tā bija reakcija uz šīs kredītiestādes tiešā uzrauga Eiropas Centrālās bankas atzinumu, ka “PNB bankai” ir finanšu grūtības. Un uzraugi uzskata, ka banka nav glābjama. “Mēs atbalstām savu viedokli. Banka atbalsta savējo. 12. septembrī redzēsim,” teic FKTK padomes loceklis Gvido Romeiko.

Bankas īpašnieki, kuri nepiekrīt uzraugu secinājumiem, ka “PNB Bankas” saistības pārsniedz aktīvus, ir pauduši gatavību kredītiestādi glābt. Tāpēc tās pārstāvji cer, ka tiesa banku neatzīs par maksātnespējīgu.

“Principā es ceru, ka lēmums būs mūsu pusē. Bet lēmums būs tikai 12. datumā. Mēs šodien sniedzām savus argumentus. Uzklausījām argumentus no FKTK un no administratora puses. Bet tagad nevaru pateikt, kāds lēmums būs tiesai,” saka “PNB bankas” valdes locekle Anna Verbicka.

Par bankas maksātnespējas procesa administratoru pretendē kļūt Vigo Krastiņš. Viņš nostājies bankas uzraugu pusē: ” Būtībā es pievienojos vairāk šim te Eiropas Centrālās bankas sniegtajam. (LNT: Ka banka ir finanšu grūtībās?) Jā, ka bankai, iespējams, ir finanšu grūtības.”

Tikmēr otro nedēļu turpinās “PNB bankas” klientu kontos iesaldētās naudas izmaksāšana. Tiek lēsts, ka valsts garantētajās atlīdzībās kopumā ir izmaksājami aptuveni 280 miljoni eiro.

Vairāk par tematu – LNT Ziņu sižetā