“PNB bankas” iebildumu dēļ atliek lemšanu par tās maksātnespēju

0 Komentāru
“PNB bankas” iebildumu dēļ atliek lemšanu par tās maksātnespēju
MĀRTIŅŠ ZILGALVIS, F64

Vai “PNB Banka”, kuras darbību apturēja pirms divām nedēļām, ir atzīstama par maksātnespējīgu? Tas jāizlemj tiesai, kurā ar šādu prasību vērsies banku uzraugs.

Tiesa šodien sāka izskatīt prasību, tomēr lēmumu vēl nepieņēma. Lietu turpinās izskatīt pirmdien, lai dotu laiku “PNB bankai” iepazīties ar maksātnespējas pieteikumu, jo lietas materiālus banka saņēmusi tikai ceturtdienas rītā.

“Nebija laika to apspriest ar saviem advokātiem un ar saviem kolēģiem. Un mēs nevaram sniegt no mūsu puses kaut kādus apliecinājumus, arī iebildumus. Tad mēs prasām augsto tiesu pārlikt sēdi uz vienu dienu, un tad mēs sāksim pirmdien,” pauž “PNB bankas” valdes locekle Anna Verbicka.

Pieteikumu sākt “PNB bankas” maksātnespējas procesu tiesā iesniegusi Finanšu un kapitāla tirgus komisija, kas tieši pirms divām nedēļām banku slēdza. Tā bija reakcija pēc šīs kredītiestādes tiešā uzrauga Eiropas Centrālās bankas atzinuma, ka “PNB bankai” ir finanšu grūtības, jo tā jau ilgstoši pārkāpj kapitāla pietiekamības prasību izpildīšanu.

Savukārt Bankas pārstāve tiesas namā atkārtoti uzsvēra, ka nepiekrīt uzraugu secinājumiem par to, ka bankai ir finanšu grūtības un tā nav glābjama. “PNB banka” sola cīnīties, lai panāktu tās darbības atjaunošanu.

0 Komentāru