Komentāri
Realitātē paredzēts atteikties no ”nolikto atslēgu principa”
FOTO: LETA

Pirms diviem mēnešiem Saeimas vēlēšanu priekšvakarā deputātu vairākums, ko veidoja Nacionālā apvienība, Zaļo un zemnieku savienība un Saskaņas partija, pieņēma grozījumus maksātnespējas likumā. Velētājus apbēra ar runām par kredītņēmēju interešu aizsardzību un sliktajām bankām, kurām tagad vajadzēšot hipotekāro kredītu līgumos iestrādāt ”nolikto atslēgu principu”.

Tas pavērtu iespēju parādniekam finansiālu problēmu gadījumā atdot bankai īpašumu, pat ja nav samaksāts viss kredīts.

Nelīdzēja banku brīdinājumi, ka jaunievedums, kas turklāt  nerisina trekno gadu problēmas, tikai sadārdzinās nākotnes kredītus. Tas arī notika – pirmā iemaksa mēneša laikā pieaugusi vidēji no 15 līdz 30, un vairāk procentiem. Tagad tie paši deputāti, kas likumu atbalstīja, to steidz labot.

Formāli šodien komisijām nodotie  grozījumi maksātnespējas likumā tikai pagarina to spēkā stāšanos par trim mēnešiem, līdz aprīlim. Tomēr realitātē paredzēts atteikties no ”nolikto atslēgu principa”.

Likumā tiks dota iespēja klientam izvēlēties maksāt būtiski dārgāk par kredītu, paturot  iespēju to neadot, vai daudz lētāk, bet ar pienākumu norēķināties. Skaidrs, ka līdz ar to esošā kārtība būtiski nemainīsies.

Ar jauno likumu ir saistītas vēl kādas ietekmīgas grupas intereses. Tas nozīmē, ka spēkā nestāsies arī ilgi solītā maksātnespējas administratoru reforma, par kuras nepieciešamību gadiem runā daudzi apkrāpti uzņēmēji.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl