Pērn par trešdaļu palielinājies kreditēšanas apjoms Latvijā

Komentāri

Bankām pērn ne vien būtisks peļņas kāpums, bet arī ievērojams izsniegto kredītu pieaugums. Gan uzņēmēju, gan mājsaimniecību sektorā izsniegto aizdevumu apjoms audzis par aptuveni trešo daļu, naudas ziņā sasniedzot divarpus miljardus eiro. Banku eksperti gan atzīst, ka pieprasījums pēc kredītiem ir krietni vien lielāks, bet tos izsniegt liedz arī klientu sabojātā kredītvēsture.

Banku sektoram spilgtā atmiņā vēl ir ekonomiskā krīze, kad kredītiestādes cieta prāvus zaudējumus, pēc kā ar jaunu kredītu izsniegšanu neaizrāvās. Nu ledus sakustējies, un pēdējos 2 gadus tās jūtam audzē savu kredītportfeli. Uzņēmumi pērn kreditēti par 34% vairāk nekā 2015. gadā, savukārt privātpersonu sektorā bijis pat 37% pieaugums. Šāda tendence, visticamāk, turpināsies arī šogad.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

No uzņēmējdarbības nozarēm lielākais izsniegto kredītu pieaugums bijis apstrādes rūpniecībā, kas ir apliecinājums kopējai tautsaimniecības attīstībai un Latvijas uzņēmumu konkurētspējai pasaulē.

Savukārt mājsaimniecību sektorā būtiski palielinājies pieprasījums pēc hipotekārajiem kredītiem, kas lielā mērā saistīts ar valsts atbalsta programmu “Altum”. Pērn jauna mājokļa iegādei bankas aizdevušas teju pusmiljardu.

Vienlaikus bankas novērojušas, ka turpina samazināties tā saukto slikto kredītu skaits. Kredītu maksājumus kavē mazāk par 4% aizņēmēju.

Plašāk TV3 Ziņu sižetā!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl