Pēc 10 stundu darba pie 2022. gada budžeta deputāti izskatījuši trešdaļu no visiem likumprojektiem

0 Komentāru

Saeimā finiša taisnē iegājusi nākamā gada valsts budžeta pieņemšana. Deputāti šodien ķērās pie likumprojektu paketes pieņemšanas galīgajā lasījumā. Darbs gausi, bet virzās uz priekšu bez novirzēm no valdošās koalīcijas sākotnējām iecerēm, vēsta TV3 Ziņas.

Finanšu ministrs Jānis Reirs 2022. gada valsts budžetu Saeimā iesniedza pirms mēneša. Šis ir pēdējais budžets pašreizējai Krišjāņa Kariņa valdībai. Nākamgad paredzētās Saeimas vēlēšanās šajā dokumentā jūtamas. Iecerēts dzīvot krietni pāri saviem līdzekļiem, plānotais deficīts gandrīz 5% iekšzemes kopprodukta.

Nākamgad celsies nepaliekamais minimums un algas mediķiem, iekšlietu jomā strādājošajiem, pedagogiem un citiem, savukārt kritiku valdošā koalīcija izpelnījusies par ieceri celt algas valsts pārvaldē un daudzām augstākajām amatpersonām no 2023. gada, kā arī par bēdīgi slaveno deputātu kvotu atgriešanos.

Šis ir jau otrais gads, kad epidemioloģiskās situācijas dēļ deputāti valsts galveno politikas dokumentu ir spiesti pieņemt neklātienē. Tas šo procesu krietni palēnina.

Nākamā gada valsts budžeta paketē ir 14 likumprojekti. Lieli strīdi šodien bija par PVN likumu. Grāmatām, presei un ziņu portālu abonementiem no nākamā gada piemēros 5% PVN likmi, taču Saeimas opozīcija bija iesniegusi virkni priekšlikumu samazinātu likmi attiecināt arī uz energoapgādi, pārtiku un sabiedrisko ēdināšanu.

Lasi vēl – Budžets 2022: cels neapliekamo minimumu un algas dažādās jomās

“Kolēģi! Mēs varam palielināt ministriem algu, prezidentam algu, ierēdņiem algas, deputātiem algas, mēs varam sūtīt daudz dažādus aplamus vēstījumus sabiedrībai, bet priekšlikums, kas skar mūsu pašu nozari, mūsu mazos uzņēmējus,” norādīja Saeimas deputāts Edgars Tavars (ZZS).

“Šis budžets nebūs izņēmums. Man liekas, katru gadu uz katru budžetu, to gatavojot, opozīcijas kolēģi mēģina pēc iespējas radoši izdomāt, kādus nodokļus atcelt, nenorādot nekādus fiskālos aprēķinus, nekādus līdzekļu avotus, ne arī kaut kādu īpašu zinātnisku pamatojumu,” pārliecināts ir Saeimas Tautsaimniecības komisijas priekšsēdētājs Krišjānis Feldmans (JKP).

Tāpat asi iebildumi no opozīcijas bija par algu celšanu valsts amatpersonām, bet koalīcija balsojumos disciplinēti turpināja budžeta paketi virzīt tālāk.
0 Komentāru