Opozīcijas asas kritikas pavadībā Saeimas komisijām nodots nākamā gada budžeta projekts

3 komentāri
Opozīcijas asas kritikas pavadībā Saeimas komisijām nodots nākamā gada budžeta projekts
OKSANA DŽADANA, F64

Opozīcijas asas kritikas pavadībā Saeimas komisijām nodots nākamā gada budžeta projekts un ar to saistītās izmaiņas vairākos citos likumos.

Kā debatēs norādīja koalīcijas politiķi, par spīti tam, ka budžets tapis sarežģītās sarunās, tas Saeimā ir iesniegts laikus. Tāpat tika uzsvērts, ka Latvijas ekonomikai budžets ļaus turpināt sekmīgi attīstīties laikā, kad globālās ekonomikas “vējš sācis pūst lēnāk”.

“Es neatceros, tiešām kopš 2010. gada, ka valdība būtu iesniegusi budžetu bez nodokļu palielinājumiem, kas ir ļoti svarīgi. Valdība nav palielinājusi nodokļus. Un tātad tas ir ļāvis uzņēmējiem un iedzīvotājiem ar paļāvību raudzīties nākotnē,” sacīja deputāts Arvils Ašeradens (JV).

Savukārt opozīcija valdības piedāvājumu kritizēja galvenokārt tāpēc, ka budžetā nav ievērots ar likuma spēku noteiktais algu pieaugums mediķiem un skolotājiem.

“Tajā brīdī, kad jūs nobalsosiet par šā budžeta projektu, jūs ne tikai neievērosiet likumu, jūs arī pārkāpsiet savu deputāta zvērestu. Katrs no jums, kas nobalsos ”par” šo budžetu, pārkāps deputāta zvērestu. Tāpēc, godātie kolēģi, es aicinu Kariņa valdību atsaukt šo budžeta projektu!” pauda opozīcijas deputāts Vjačeslavs Dombrovskis (S).

Vērtēšanai Saeimas komisijās budžeta projekts nodots ar koalīcijas balsu vairākumu. Budžetu plānots pieņemt pēc mēneša.